Stan dróg w Anglii i Walii osiągnął „punkt krytyczny”

Jak wynika nowego raportu na temat na temat stanu dróg w Anglii i Walii, sytuacja osiągnęła „punkt krytyczny”. Choć lokalne samorządy prowadzą największą ilość remontów od ośmiu lat, to kierowcy nadal narzekają na jazdę po dziurach.

Stowarzyszenie Asphalt Industry Alliance (AIA) stwierdziło, że w bieżącym roku budżetowym angielskie councile mają naprawić aż dwa miliony dziur w drogach, jak czytamy na łamach serwisu informacyjnego BBC. Oznacza to wzrost aż o 43% w porównaniu z rokiem poprzednim i jednocześnie jest to największa ilość takich działań w skali rocznej od roku 2015–2016. Rząd zaznacza, że na ten cel przeznaczył dodatkowe środki w wysokości 8,3 miliarda funtów. Poprawa jakości infrastruktury drogowej w ramach nowej inicjatywy została rozciągnięta na aż 11 lat.

- Advertisement -

W jakim stanie znajdują się drogi w Anglii?

Nie jest dobrze. 47% dróg lokalnych zostało ocenionych, jako „dobre”, jak wynika z raportu AIA. Stan kolejnych 36% został oceniony, jako „wystarczający” do poruszania się po nich samochodem, a 17% zostało ocenionych, jako złe. Badanie wykazało również, że średnie budżety na utrzymanie autostrad wzrosły w roku budżetowym 2023–2024 o 2,3% w porównaniu z poprzednimi 12 miesiącami.

Wydawać by się mogło, że skoro władze samorządowe przeznaczają więcej na remonty i łatanie dziur, to ich stan się poprawia, jednak nic bardziej mylnego! Z powodu inflacji, w ujęciu realnym na poprawę jakości dróg przeznaczono mniej! Według szacunków AIA potrzebna 16,3 miliarda funtów, aby doprowadzić do odpowiedniego stanu drogi lokalne. Stanowi to wzrost o 16% w porównaniu z sumą 14 miliardów jeszcze rok temu.

Pieniędzy na remonty jest więcej, ale…

– Władze lokalne mają w tym roku nieco więcej pieniędzy do wydania, ale wpływ rosnących kosztów spowodowanych inflacją oznacza, że w rzeczywistości były w stanie za te środki naprawić mniej – komentuje przewodniczący AIA, Rick Green, jak cytujemy za BBC. Z kolei prezes AA Edmund King dodawał, iż „nasze dane statystyczne pokazują, że rok 2023 był najgorszym rokiem pod względem ilości dziur w drogach od pięciu lat”.

Rzecznik ministerstwa transportu komentując tę sytuację, powiedział, że deklaracja wydatków w wysokości 8,3 miliarda funtów stanowi dowód, że rząd „podejmuje zdecydowane działania w celu odnowienia nawierzchni dróg i naprawienia dziur”.

Teksty tygodnia

Płatności odroczone nie dla każdego. Wejdą nowe przepisy

Płatności odroczone, czyli usługa "kup teraz, zapłać później" zostanie obwarowana nowymi przepisami. Klienci będą surowiej weryfikowani, a wobec pożyczkodawców będzie można składać skargi.

Wizy pracownicze dla blogerów. Ograniczenia dla pracowników opieki

Home Office daje wizy pracownicze blogerom, a wprowadza ograniczenia dla pracowników opieki. Budzi to coraz większe kontrowersje.

Zakażenia salmonellą. Fali infekcji winne pomidory?

Lekarze alarmują - zakażenia salmonellą w Wielkiej Brytanii rosną w zaskakującym tempie. Nieproporcjonalnie do danych o infekcjach z poprzednich lat i do liczby zakażeń w Europie.

Zamieszki w Epping po tym, jak imigrant został oskarżony o molestowanie dziecka

W niedzielę wieczorem w Epping wybuchły zamieszki. Lewicowi demonstranci starli się z grupą mieszkańców oburzonych tym, żę imigrant ubiegający się o azyl molestował seksualnie dziecko. Na nagraniach, które trafiły do sieci, widać tłum rozwścieczonych protestujących przed hotelem Bell. Kolejne filmy pokazują, jak między ludźmi dochodzi do bójek.

Alarmujący wzrost ubóstwa wśród dzieci w UK. Lekarze ostrzegają przed kryzysem

Ponad 75 procent pediatrów potwierdza, że w ciągu ostatnich dwóch lat zauważalnie wzrosła liczba przypadków chorób związanych z ubóstwem. Lekarze ostrzegają również przed „nieznośnym poziomem” biedy wśród dzieci w Wielkiej Brytanii.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie