piątek, 20 września, 2024

Stan dróg w Anglii i Walii osiągnął „punkt krytyczny”

Jak wynika nowego raportu na temat na temat stanu dróg w Anglii i Walii, sytuacja osiągnęła „punkt krytyczny”. Choć lokalne samorządy prowadzą największą ilość remontów od ośmiu lat, to kierowcy nadal narzekają na jazdę po dziurach.

Stowarzyszenie Asphalt Industry Alliance (AIA) stwierdziło, że w bieżącym roku budżetowym angielskie councile mają naprawić aż dwa miliony dziur w drogach, jak czytamy na łamach serwisu informacyjnego BBC. Oznacza to wzrost aż o 43% w porównaniu z rokiem poprzednim i jednocześnie jest to największa ilość takich działań w skali rocznej od roku 2015–2016. Rząd zaznacza, że na ten cel przeznaczył dodatkowe środki w wysokości 8,3 miliarda funtów. Poprawa jakości infrastruktury drogowej w ramach nowej inicjatywy została rozciągnięta na aż 11 lat.

W jakim stanie znajdują się drogi w Anglii?

Nie jest dobrze. 47% dróg lokalnych zostało ocenionych, jako „dobre”, jak wynika z raportu AIA. Stan kolejnych 36% został oceniony, jako „wystarczający” do poruszania się po nich samochodem, a 17% zostało ocenionych, jako złe. Badanie wykazało również, że średnie budżety na utrzymanie autostrad wzrosły w roku budżetowym 2023–2024 o 2,3% w porównaniu z poprzednimi 12 miesiącami.

Wydawać by się mogło, że skoro władze samorządowe przeznaczają więcej na remonty i łatanie dziur, to ich stan się poprawia, jednak nic bardziej mylnego! Z powodu inflacji, w ujęciu realnym na poprawę jakości dróg przeznaczono mniej! Według szacunków AIA potrzebna 16,3 miliarda funtów, aby doprowadzić do odpowiedniego stanu drogi lokalne. Stanowi to wzrost o 16% w porównaniu z sumą 14 miliardów jeszcze rok temu.

Pieniędzy na remonty jest więcej, ale…

– Władze lokalne mają w tym roku nieco więcej pieniędzy do wydania, ale wpływ rosnących kosztów spowodowanych inflacją oznacza, że w rzeczywistości były w stanie za te środki naprawić mniej – komentuje przewodniczący AIA, Rick Green, jak cytujemy za BBC. Z kolei prezes AA Edmund King dodawał, iż „nasze dane statystyczne pokazują, że rok 2023 był najgorszym rokiem pod względem ilości dziur w drogach od pięciu lat”.

Rzecznik ministerstwa transportu komentując tę sytuację, powiedział, że deklaracja wydatków w wysokości 8,3 miliarda funtów stanowi dowód, że rząd „podejmuje zdecydowane działania w celu odnowienia nawierzchni dróg i naprawienia dziur”.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Nowe zasady wjazdu do UK dla Polaków — czym jest system ETA?

Brytyjskie władze zaostrzą restrykcje dla przyjezdnych na Wyspy. Przybywający do UK będą musieli aplikować o wizę w systemie ETA.

Nowy wariant COVID-19 szaleje w Europie. Czy ktoś jeszcze się tym przejmuje?

Nowy wariant COVID-19, nazwany Covid XEC, wzbudza coraz większe...

Powodzie i podtopienia w Polsce. Nadchodzi koszmarny weekend w wielu województwach

Polska obecnie zmaga się z trudną sytuacją pogodową, a...

Zakaz korzystania z mediów społecznościowych dla nastolatków i dzieci

Minister ds. technologii chciałby wprowadzić zakaz korzystania z mediów społecznościowych dla nastolatków i dzieci.

Kierowcy Bolta zawalczą przed sądem o prawa pracownicze

Kierowcy Bolt chcą korzystać z praw pracowniczych na podobnych zasadach co pracownicy w innych sektorach. Poszli z tym do sądu

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?