Brytyjczycy nie uczą się języków obcych! Pod tym względem są ostatni w Europie

Brytyjczycy najbardziej niechętnie – w porównaniu z innymi Europejczykami – uczą się języków obcych, wynika z najnowszych badań.

W czasie Europejskiego Dnia Języków zorganizowano głosowanie, które wykazało, że Brytyjczycy są najbardziej oporni – spośród innych Europejczyków – w nauce języków obcych. Aż 35 procent osób biorących udział w głosowaniu stwierdziło, że Wielka Brytania jest krajem, w którym najtrudniej komunikować się w innym języku niż angielski.

- Advertisement -

Będzie więcej pracy dla pielęgniarek z zagranicy! Łatwiej będzie zdać test z języka angielskiego!

Pod względem przywiązania do swojego rodzimego języka i niechęci do nauki języków obcych drugie miejsce zajmują Francuzi – zebrali 22 procent głosów, a trzecie Włosi – 8,1 procent. Na przeciwnym miejscu w rankingu znaleźli się Holendrzy, Duńczycy i Szwedzi, którzy najchętniej przyswajają obcą mowę.

Imigrancie: po Brexicie będziesz musiał udowodnić, że płynnie mówisz po angielsku

Polacy z kolei uplasowali się na piątym miejscu w rankingu zaraz za Włochami i Hiszpanami. 5,6 procent osób biorących udział w badaniu stwierdziło, że trudno porozumieć się z nami w innym języku niż polski.

Teksty tygodnia

Dom tajnych agentów wystawiony na sprzedaż w UK

Na brytyjskim rynku nieruchomości wystawiony został na sprzedaż dom tajnych agentów z czasów II wojny światowej.

Będą bezpośrednie pociągi z Wielkiej Brytanii do Niemiec i Szwajcarii

Eurostar zapowiedział uruchomienie bezpośrednich połączeń kolejowych z Wielkiej Brytanii do Niemiec i Szwajcarii. Tym posunięciem firma chce zabezpieczyć swoją pozycję na londyńskim dworcu.

Dopłaty zimowe wracają. Kilka milionów emerytów znów dostanie wsparcie

Rząd postanowił przywrócić zimowe dopłaty do ogrzewania dla wszystkich emerytów, których roczny dochód nie przekracza 35 tys. funtów.

Internet pod brytyjskim nadzorem. Czy wolność słowa właśnie się kończy?

Rząd Wielkiej Brytanii podjął zdecydowane działania mające na celu radykalne uregulowanie treści publikowanych w internecie. Na mocy nowej Ustawy o Bezpieczeństwie w Sieci (Online Safety Act) brytyjski regulator rynku komunikacyjnego – Ofcom – uzyskał szerokie uprawnienia do kontrolowania platform internetowych i to nawet tych, które nie są fizycznie obecne w Zjednoczonym Królestwie. 

Dlaczego klasyczny adblocker to za mało w 2025 roku? Surfshark CleanWeb idzie o krok dalej

Surfshark CleanWeb to coś więcej niż blokada reklam. To zaawansowana ochrona prywatności i sposób na realne bezpieczeństwo w sieci w 2025 roku.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie