Cięcia w zasiłkach dla niepełnosprawnych. Ile stracą świadczeniobiorcy?

Według nowej analizy, dochody mieszkańców Walii zredukują się aż o 466 mln funtów do 2029/30 roku. Powodem będzie reforma systemu świadczeń socjalnych, która dotknie osoby niepełnosprawne.

Partia Pracy spotyka się z ostrą krytyką dotyczącą cięć w zasiłkach dla osób niepełnosprawnych. Niestety wielu świadczeniobiorców będzie miało przez zredukowaną pomoc kłopoty finansowe.

- Advertisement -

Cięcia w zasiłkach dla niepełnosprawnych uszczuplą budżety

Firma zajmująca się analizą danych, Policy in Practice poinformowała, że na cięciach w zasiłkach stratnych będzie prawie 190 000 osób, czyli 6 proc. populacji.

Jedną z osób, które ucierpią na zmianach, jest Brian Evans ze Swansea. Otrzymuje on wsparcie w związku z wieloma problemami zdrowotnymi. 62-letni mężczyzna powiedział, że przez zapowiadane zmiany martwi się, co się z nim stanie. Personal Independence Payment (PIP) w założeniu ma pokryć dodatkowe koszty związane z jego niepełnosprawnością. Pan Evans boi się, że straci dotychczasową pomoc. Jak powiedział:

– Nie mam telewizora, bo mnie na niego nie stać. Wszystko wydaję. Dlatego, jeśli jeszcze ograniczę wydatki, to naprawdę nie wiem, jak sobie poradzę.

Niestety Ministerstwo Pracy i Emerytur poinformowało, że reformy sprawią, iż system opieki społecznej zawsze będzie wspierał tych, którzy „nigdy nie będą w stanie pracować”. Sam Fathers z Policy in Practice powiedział, że dla niektórych osób reforma świadczeń może oznaczać utratę 60 proc. dochodów.

Reforma w zasiłkach nie przysłuży się niepełnosprawnym
Reforma w zasiłkach nie przysłuży się niepełnosprawnym / fot. pixabay

Reforma systemu świadczeń

Od 2019-20 roku liczba osób będących w wieku produkcyjnym i ubiegających się o świadczenia zdrowotne w Wielkiej Brytanii wzrosła o 45 proc. Rząd zaproponował reformy systemu świadczeń socjalnych, aby w ten sposób zaoszczędzić 5 mld funtów rocznie.

Ministrowie twierdzą, że w ramach zmian przewidziano pakiet dodatkowego wsparcia o wartości miliarda funtów. Ma on umożliwić ludziom powrót do pracy. A przez podejście „wypróbuj zanim kupisz”, będzie można wypróbować pracę bez automatycznej utraty zasiłków.

W sprawie zmian głos zabrało także Ministerstwo Pracy i Emerytur: „Większość osób, które obecnie otrzymują PIP, będzie nadal go dostawać. Nigdy nie pójdziemy na kompromis w kwestii ochrony osób, które potrzebują naszego wsparcia. Nasze reformy sprawią, że system zabezpieczenia społecznego zawsze będzie dostępny dla tych, którzy nigdy nie będą mogli pracować, a ich dochód będzie chroniony”.

Zapowiedzieliśmy również przegląd ocen w ramach PIP i będziemy współpracować z osobami niepełnosprawnymi. A także reprezentującymi je kluczowymi organizacjami – w tym w Walii – aby rozważyć, jak najlepiej przeprowadzić reformę” – dodało ministerstwo.

Teksty tygodnia

Przygotuj się na kontrolę! DWP ma nowe uprawnienia do szpiegowania kont

DWP nie przystaje ani na moment. Dlatego ciągle intensywnie poszukuje osób wyłudzających świadczenia. Równie skutecznie wyłapuje najdrobniejsze uchybienia w przypadkach, gdzie zasiłki przysługują.

Szpitale i szkoły nie będą mogły zapłacić okupu hakerom

Brytyjski rząd ogłosił pakiet regulacji nastawiony na rozbicie modelu biznesowego cyberprzestępców posługujących się złośliwym oprogramowaniem szyfrującym dane ofiar.

Prognoza pogody. Kiedy możemy spodziewać się słońca w Londynie?

Po upalnym i suchym początku wiosny i lata mieszkańcy Londynu w końcu mogą liczyć na chwilę wytchnienia. W najbliższych dniach prognozowane są intensywne opady deszczu i burze. Synoptycy zapowiadają jednak, że zmiana pogody nie potrwa długo. Kiedy nad stolicę znów powróci słońce?

Dramatyczny lot z Poznania do Londynu. Awaryjne lądowanie i ewakuacja ponad 200 pasażerów

Niedzielny lot linii Wizz Air z Poznania do Londynu zakończył się niespodziewanie na lotnisku Schiphol w Amsterdamie. Piloci zmuszeni byli lądować awaryjnie z powodu pojawienia się dymu w kokpicie.

Nowy sposób Home Office na walkę z nielegalnym zatrudnianiem imigrantów

Home Office zawarło porozumienie z czołowymi firmami dostarczającymi jedzenie, aby walczyć z nielegalnym zatrudnianiem imigrantów. Eksperci są jednak sceptyczni. .

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie