Dwóch pacjentów wypadło z okna szpitala w Edynburgu

Do tragedii doszło w Western General Hospital w Edynburgu w 2017 i 2021 roku. Dwóch pacjentów wypadło z okna szpitala. Sąd ukarał NHS Lothian grzywną w wysokości 220 000 funtów za naruszenie zasad dotyczących bezpieczeństwa.

Health and Safety Executive (HSE) przeprowadziło dochodzenie w sprawie śmierci dwóch pacjentów. Jeden był w wieku 55 lat, a drugi 79 lat. Obaj zginęli po wypadnięciu z okna, w dwóch różnych zdarzeniach.

- Advertisement -

Wypadli z okna szpitala

HSE podało, że „dwóch bezbronnych panów”, którzy przebywali w szpitalu w celu uzyskania opieki, straciło życie w „tragicznych zdarzeniach” w 2017 i 2021 roku. NHS Lothian przeprosiło rodziny obu mężczyzn i poinformowało, że podjęło szereg działań, aby zapobiec podobnym zdarzeniom w przyszłości.

55-letni mężczyzna zginał po tym, jak wypadł z okna w październiku 2017 roku na oddziale neurochirurgii. Trafił tam po próbie samobójczej, w wyniku której doznał urazu głowy. Pacjent wypadł z okna drugiego piętra. Jak się okazało – blokada otwartego okna nie była ograniczona do wymaganych 10 cm.

HSE orzekło, że pacjent przeszedł operację, która mogła wywołać u niego dezorientację, delirium i stan niepokoju. To kwalifikowało go do kategorii zwiększonego ryzyka. Niestety mężczyznę umieszczono w pokoju, w którym okna nie miały odpowiednich ograniczników.

Z kolei w styczniu 2021 roku inny 79-letni pacjent trafił na oddział diagnostyczny Western General Hospital w Edynburgu, gdzie miał halucynacje, był w stanie dezorientacji, niepokoju i delirium przez kilka dni i próbował uciec z oddziału.

Mężczyzna wypadł z okna pierwszego piętra. Personel szpitala znalazł go nieprzytomnego w pomieszczeniu, w którym przygotowywano stołówkę. Jego stan był krytyczny i dwa tygodnie później zmarł.

Grzywna w wysokości 220 000 funtów

W czwartek NHS Lothian ukarano grzywną w wysokości 45 000 funtów za pierwsze tragiczne zdarzenie, a za drugie karą w wysokości 175 000 funtów. Śledztwo wykazało, że naruszona została ustawa o bezpieczeństwie i higienie pracy z 1974 roku (Health and Safety at Work etc. Act 1974).

Jak powiedział inspektor HSE, Kerry Cringan:

– Wszystkie firmy działające w sektorze zdrowia i opieki społecznej są zobowiązane do zapewnienia systemów pracy zapewniających bezpieczeństwo osób znajdujących się pod ich opieką. Ryzyko upadku z okien jest dobrze znane i istnieją normy dotyczące wielkości otworów, których należy przestrzegać.

Teksty tygodnia

Głośniki, lodówki, frytkownice. Sprzęt domowy cię podsłuchuje

Głośniki z asystentem głosowym, opaski fitness, lodówki z wi-fi czy inteligentne frytkownice to już codzienność. Jednak nie zawsze jest to dla nas zupełnie bezpieczne. Bo sprzęt domowy... podsłuchuje.

Polacy wyrzuceni z mieszkania, bo lokal ma trafić na cele socjalne

Regularnie płacili czynsz, ale zostali eksmitowani bez podania przyczyny. Młodzi Polacy mieszkający w południowym Londynie tracą dach nad głową, bo ich mieszkanie ma zostać przekształcone w lokal socjalny. To efekt luki prawnej.

Nad Wielką Brytanię nadciąga kolejna fala upałów. Oto gdzie będzie najgorzej

Po rekordowo gorącym weekendzie najnowsza prognoza pogody nie przynosi większych zmian. Choć temperatura chwilowo spadła, upały szybko powrócą. Wkrótce w większości kraju znów zrobi się gorąco, a termometry pokażą nawet około 35 stopni.

Bunt w Partii Pracy. Czy rząd UK cofnie się w sprawie świadczeń?

Reformy systemu opieki socjalnej wywołują nie tylko liczne protesty i obawy wśród mieszkańców UK i ekspertów. Powodują również bunt w samym sercu rządzącej partii. “Nie dla reform w PIP i DWP” wyraźnie powiedziało 100 posłów Partii Pracy

Przestępcy wyślą do ciebie fałszywy SMS. Nawet mimo to, że nie znają twojego numeru

Policja w Wielkiej Brytanii ostrzega przed zbierającą żniwa metodą...

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie