Wielka Brytania w szoku po bestialskim zabójstwie Polaka!

O bestialskim morderstwie Polaka w Harlow piszą dziś na pierwszych stronach największe brytyjskie dzienniki. Zabójstwo 40-letniego łodzianina jest pierwszym po Brexicie zabójstwem z nienawiści na tle narodowościowym.

40-letni Polak zmarł w nocy z poniedziałku na wtorek. Mężczyzna został skatowany na śmierć w okolicy pasażu handlowego w Harlow – 80-tysięcznym mieście w południowo-wschodniej Anglii w hrabstwie Essex, w którym żyje ok. 1,5 tys. Polaków. Do zbrodni doszło w sobotę przed północą, a atak gangu brytyjskich nastolatków nie był niczym sprowokowany.

- Advertisement -

Polak brutalnie zamordowany w Bolton. Został porąbany maczetami!

Z oświadczenia policji wynika, że jest to najprawdopodobniej „zbrodnia z nienawiści”. Dziennik „The Sun” podaje, że 40-letni mężczyzna (ofiara ataku) oraz jego 43-letni znajomy (również Polak) zostali zaczepieni przez kilku nastolatków po tym, jak usłyszeli, że mówią oni w obcym języku. Jako pierwszy Polaków zaatakował 16-latek, a później dołączyło do niego jeszcze przynajmniej 10 osób. W katowaniu mężczyzn brało więc prawdopodobnie udział nie kilku, a kilkunastu młodocianych.

Birmingham: Mężczyzna porąbany maczetą w biały dzień!

Właściciel pizzerii, którą Polacy odwiedzili tuż przed atakiem, powiedział, że gdyby wiedział, że mężczyźni zamierzają zjeść pizzę przed lokalem, to poradziłby im szybko się stamtąd zabierać. Okolice pasażu handlowego w Harlow są po zmroku niebezpieczne – przesiaduje tam wielu młodocianych, którzy zaczepiają ludzi i handlują narkotykami.

Zabity 40-letni łodzianin pracował w Harlow od kilku lat – w lokalnej przetwórni mięsa. Do Anglii mężczyzna przyjechał z matką, która pracowała z nim w tej samej przetwórni. Kobieta po otrzymaniu informacji o śmierci syna trafiła do szpitala i jest obecnie w ciężkim stanie psychicznym.

Polacy stanowią w Harlow najliczniejszą mniejszość narodową. Niestety mieszkańcy miasta nie są do nas najlepiej nastawieni, a świadczy o tym fakt, że większość z nich głosowała w czerwcowym referendum za wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Teksty tygodnia

Świadczenie PIP: Oto kto straci najwięcej przez nowe przepisy

Dane Ministerstwa Pracy i Emerytur pokazują, że zmiany w przepisach dotyczących świadczeń mogą pozbawić około 1,2 miliona osób pieniędzy z Personal Independence Payment (PIP).

Rodzice zarabiający do 60 tysięcy funtów mogą sporo zyskać przez nowe przepisy dotyczące Child Benefit

Brytyjski urząd skarbowy apeluje do rodziców, aby sprawdzili, czy przysługuje im zasiłek na dziecko. W związku ze zmianą przepisów, gospodarstwa domowe o rocznym dochodzie do 60 tysięcy funtów mogą teraz spełniać kryteria do jego otrzymania.

Trzeba zgłosić wyjazd na wakacje, gdy pobiera się Universal Credit?

Jeśli pobieramy Universal Credit musimy pamiętać o tym, że wyjazd na wakacje może nas dużo kosztować, gdy pojedziemy na „zbyt długo”.

W Irlandii automatycznie rejestrują ludzi jako potencjalnych dawców organów

17 czerwca w Irlandii weszła w życie istotna zmiana w systemie dawstwa organów. Wprowadzono tzw. system miękkiego sprzeciwu, który powinien zasadniczo zwiększyć liczbę dostępnych narządów do przeszczepów.

Czy przy odmowie wejścia na pokład samolotu z powodu braku wizy, należy się odszkodowanie?

Coraz częściej słyszy się o tym, że pasażerom odmawia...

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie