Dowiedz się kto jest najgorszym dostawcą energii elektrycznej w UK

Płacisz za prąd zbyt dużo? Często zdarzają się przerwy w dostawie? Na samą myśl o dzwonieniu na linię obsługi klienta czujesz zdenerwowanie i masz dość całego świata? Nie martw się, inni mają gorzej!

Po raz kolejny okazało się, że najtańszy wcale nie znaczy najlepszy. Firma Extra Energy, która na rynku brytyjskim pojawiła się w 2014 roku w najniższą ofertą taryfową, przoduje jeśli idzie o liczbę skarg konsumenckich. Według wyliczeń opracowanych przez biuro Citizens Advice na 100 tysięcy odbiorców przypada aż 1791 niezadowolonych konsumentów.

- Advertisement -

W ten sposób Extra Energy „wygrywa” zestawienie najgorszych dostawców energii elektrycznej w Wielkiej Brytanii. Warto zwrócić uwagę, że od poprzedniego roku, gdy Citizens Advice opublikowało swoje dane jakość usług jeszcze się… pogorszyła! Poprzednio było ich 1682. W dodatku tegoroczny wynik jest największym zanotowanym przez Citizens Advice.

Polski rząd zabiera głos ws. zabójstwa z nienawiści. Uchroni Polaków w UK przed kolejnymi atakami?

Klienci Extra Energy narzekają w zasadzie na wszystko. Najczęściej skarżą się na opóźnione rachunki lub nieprawidłowo naliczone opłaty za korzystanie z energii elektrycznej. W dodatku nie sposób dodzwonić się do działu obsługi klienta, co jeszcze bardziej obniża jakość usług świadczonych przez firmę. A jeśli już uda się dodzwonić do elektrowni to okres rozwiązania problemu dłuży się w nieskończoność!

A która z firm okazała się najlepsza w rankingu CA? Jeśli waszym providerem prądu jest SSE możecie spać spokojnie – na 100 tysięcy klientów średnio tylko 22.5 ma się do czego przyczepić. Na dalszych miejscach zameldowały się EDF (z odsetkiem wynoszącym 30.5), E (35.8) oraz British Gas (79,5).

Morawiecki: Po Brexicie do Polski będą chciały wrócić setki tysięcy Polaków! Ma rację?

„Niektórzy dostawcy znacząco poprawili jakość obsługi klienta” – komentuje szef Citizens Advice, Gillian Guyz. „Niestety, z rozczarowaniem obserwujemy jakość usług uległa pogorszeniu.Niejednolity i nieprzewidywalny sposób obsługi odbija się na klientach na różne sposoby.”

Teksty tygodnia

Bijatyka w samolocie Ryanaira. Agresywny pasażer zapłaci ponad 20 tys. zł

Do dramatycznych scen doszło w październiku ubiegłego roku na pokładzie samolotu Ryanair lecącego z Krakowa do Paryża. Tuż po starcie jeden z pasażerów pod wpływem alkoholu zaczął zachowywać się agresywnie. Jego zachowanie zmusiło załogę do awaryjnego powrotu na lotnisko.

Rewolucja podatkowa w UK? Nawet 1000 funtów dla osób pracujących

Brytyjska scena polityczna zyskała nowy punkt zapalny. Nigel Farage i jego partia Reform UK zaprezentowali śmiały plan redystrybucji środków finansowych. Proponują wprowadzenie zmian podatkowych.

Internet pod brytyjskim nadzorem. Czy wolność słowa właśnie się kończy?

Rząd Wielkiej Brytanii podjął zdecydowane działania mające na celu radykalne uregulowanie treści publikowanych w internecie. Na mocy nowej Ustawy o Bezpieczeństwie w Sieci (Online Safety Act) brytyjski regulator rynku komunikacyjnego – Ofcom – uzyskał szerokie uprawnienia do kontrolowania platform internetowych i to nawet tych, które nie są fizycznie obecne w Zjednoczonym Królestwie. 

Cisza, zaufanie i nożyczki. Polak otwiera wyjątkowy salon fryzjerski w Edynburgu

Polak otworzył w Edynburgu wyjątkowy salon fryzjerski. Bez kolejek i hałasu – z czasem tylko dla Ciebie. HOME4MYHAIR to nowa jakość w Leith.

Rzeki w Wielkiej Brytanii są masowo skażone chemikaliami

Zespół naukowców z York University opublikował niepokojące wyniki badań, które pokazują skalę skażenia rzek w Zjednoczonym Królestwie przez tzw. wieczne chemikalia. Analiza próbek pobranych z ponad 30 rzek z terenu Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Północnej wykazała obecność kwasu trifluorooctowego w niemal wszystkich badanych miejscach.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie