Niemcy chcą ukarać Polskę za brak pomocy uchodźcom

Tak właśnie wygląda polityka po niemiecku – nasi zachodni sąsiedzi chcą ograniczyć unijne finansowanie Polski i Węgier za to, że te kraje wykazały się „brakiem entuzjazmu w stosunku do polityki migracyjnej uprawianej przez Angelę Merkel.

W 2015 do Polski unijne pieniądze płynęły szerokim strumieniem. W sumie Wspólnota w nasz kraj wpompowała olbrzymią sumę 9.4 miliarda euro w ramach różnych inicjatyw. Można założyć, że największą część unijnych inwestycji sfinansowali Niemcy, bo budżet kraju Angeli Merkel dokłada do wspólnej kiesy najwięcej.

- Advertisement -

“Brytyjscy przedsiębiorcy są leniwi” – tak swoich rodaków komplementuje ich minister handlu

W zeszłym roku było to aż o 14.3 miliarda więcej od sumy, którą Niemcy wyjęli z unijnej kasy. Trudno dyskutować z tymi faktami, ale nasi zachodni sąsiedzi doskonale wiedzieli na co się piszą rozszerzając granice Unii nie tylko o Polskę, ale także o Rumunię i Bułgarię. Kraje bogatsze będą pomagać krajom biedniejszym w imię jednego z fundamentów idei Unii, czyli solidarności.

I właśnie brak tejże solidarności zarzucają nam niektórzy niemieccy politycy. Inge Graessle, która stoi na czele Komisji Kontroli Budżetowej Parlamentu Europejskiego, chce „ukarać” Węgry i Polskę za ich postawę wobec kryzysu uchodźczego. Zarówno Budapeszt, jak i Warszawa mają ponieść konsekwencje za „nie przestrzeganie prawa unijnego albo niewystarczający udział w przyjmowaniu czy rejestrowaniu uchodźców”.

Farage podżegał do nienawiści. Jego odpowiedź? “Dajcie spokój”

Pomysł ten poparł także wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, Alexander Graf Lambsdorff. Wezwał on największych beneficjentów UE do większej solidarności w kwestii obecnego kryzysu i „respektowania wartości europejskich”.

Przy tym wszystkim warto zwrócić uwagę, że już niedługo Polska będzie więcej dopłacać do unijnej kasy, niż z niej wyciągać.

Teksty tygodnia

Polka tłumaczy znęcanie się nad dziećmi paleniem marihuany

Roksana L. z Hounslow przyznała się do siedmiu przypadków znęcania się nad dziećmi. Oskarżono ją też o popełnienie 14 innych przestępstw.

Rewolucja podatkowa w UK? Nawet 1000 funtów dla osób pracujących

Brytyjska scena polityczna zyskała nowy punkt zapalny. Nigel Farage i jego partia Reform UK zaprezentowali śmiały plan redystrybucji środków finansowych. Proponują wprowadzenie zmian podatkowych.

Samolot nadał sygnał SOS i zniknął. Akcja ratunkowa w Hemsby Gap.

Ratownicy rozpoczęli akcję ratunkową po tym, jak samolot nadał sygnał SOS i zniknął w pobliżu Hemsby Gap w hrabstwie Norfolk. Do poszukiwań zaangażowano cztery łodzie i helikopter. Po czterech godzinach ratownicy przerwali jednak akcję.

Lepszy zasięg dla użytkowników. Na fuzji Vodafone i Three skorzystają miliony ludzi

Fuzja dwóch gigantów rynku telekomunikacyjnego w Wielkiej Brytanii – Vodafone i Three – przynosi realne zmiany dla użytkowników. Po zatwierdzeniu transakcji o wartości 15 miliardów funtów nowo powstała sieć VodafoneThree zapowiedziała szereg korzyści dla klientów, które mają być wprowadzone w najbliższych tygodniach.

Ponad 1000 lekarzy przeciw ustawie o wspomaganym samobójstwie w Wielkiej Brytanii

Grupa ponad tysiąca lekarzy wystosowała apel do brytyjskiego parlamentu. Wyraziła w nim zdecydowany sprzeciw wobec projektu ustawy legalizującej tzw. wspomagane samobójstwo.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie