„Polski” sklep w Lincoln sprzedawał „150 000 razy” mocniejszą wódkę, która nie nadawała się do spożycia

Fot: Lincolnshire Police

W Lincoln (hrabstwo Lincolnshire) w "polskim" sklepie sprzedawano wódkę, która według lokalnej policji zawierała "150 000 razy więcej" alkoholu przemysłowego, niż jest dozwolone i była absolutnie niezdatna do spożycia dla ludzi. 

- Advertisement -

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie Lincolnshire Police "polski" sklep funkcjonujący pod szyldem "Żabka" (nie mający jednak nic wspólnego z tą popularną w Polsce siecią) sprzedawał nie tylko nielegalne w UK leki znane z polskich aptek oraz alkohol bez opłaconej akcyzy, ale również wódkę własnej produkcji. Alkohol był sprzedawany "pod marką" Krackoff i, jak się później okazało, był zupełnie niezdatny do spożycia przez ludzi. Jak podaje policja hrabstwa Lincolnshire wódka ta zawierała do "150 000 razy więcej alkoholu przemysłowego niż jest to prawnie dozwolone" w Wielkiej Brytanii. 

Interwencja w "polskim sklepie" zlokalizowanym przy ulicy Portland Street miała miejsce jeszcze w zeszłym roku, 9 grudnia. Funkcjonariusze Lincolnshire Police w czasie nalotu odkryli w sumie ponad 190 nielegalnych leków, 62 butelki alkoholu sprzedawanego bez akcyzy i 5 butelek nielegalnej wódki Krackoff, o której pisaliśmy wyżej. 

 

Sklep oferujący polskie produkty sprzedawał wódkę, która nie nadawała się do spożycia

Wydział Alcohol Licensing Team przekazał tę sprawę "wyżej" i w dniu 11 lutego odbyło się przesłuchanie przed Podkomitetem ds. Licencji Rady Miasta Lincoln. Komisja po zapoznaniu się z materiałem dowodowym podjęła decyzję o cofnięciu licencji na sprzedaż alkoholu (Alcohol Premises Licence).

"Fałszywa wódka sprzedawana jako Krackoff Vodka zawierała taką ilość przemysłowego alkoholu, że nie nadawała się do spożycia przez ludzi" – zaznaczał sierżant Kim Enderby z Alcohol Licensing Department.

Sklep polski tylko z nazwy

Warto również w tym miejscu dodać, że pomimo tego, że sklep funkcjonował pod "polskim szyldem", na jego witrynach znajdował się napisy w języku polskim, a w ofercie – produkty pochodzące i znane z polskiego rynku – nic nie wskazuje na to, żeby był prowadzony przez Polaków! Co na to wskazuje? Jak czytamy w oficjalnym komunikacie wystosowanym przez Lincolnshire Police przedsiębiorstwo było prowadzone przez mężczyznę o nazwisku Ali.

Tłumaczył się on oficerom, że alkohol był do użytku osobistego i nie wiedział, że leki pochodzą z nielegalnego źródła. Przed komisją zeznał, że zostały kupione od nieznanego mężczyzny, który po prostu przyszedł do jego sklepu i postanowił mu je sprzedać.

 

Teksty tygodnia

Nielegalny imigrant, który zgwałcił 15-latkę broni się tym, że nie był świadomy „różnic kulturowych”

Sadeq Nikzad, nielegalny imigrant z Afganistanu, który przedostał się do Wielkiej Brytanii bez zezwolenia, został oskarżony o gwałt na 15-letniej dziewczynce. W trakcie procesu twierdził, że nie był świadomy „różnic kulturowych”, jednak sąd odrzucił tę argumentację i skazał go na 12 lat więzienia.

Przełomowe badania w Wielkiej Brytanii. Leczenie białaczki bez chemioterapii?

Ogólnokrajowe badanie przeprowadzone w Wielkiej Brytanii doprowadziło do opracowania metody leczenia białaczki bez konieczności stosowania chemioterapii. W przypadku niektórych pacjentów nowa terapia może okazać się znacznie skuteczniejsza niż tradycyjne podejście. Wyniki badań zostały określone jako przełomowe.

Ponad 1000 lekarzy przeciw ustawie o wspomaganym samobójstwie w Wielkiej Brytanii

Grupa ponad tysiąca lekarzy wystosowała apel do brytyjskiego parlamentu. Wyraziła w nim zdecydowany sprzeciw wobec projektu ustawy legalizującej tzw. wspomagane samobójstwo.

Jak zdobyć 150 funtów? Dodatkowe pieniądze dla milionów rodzin!

Czasami zmiany przepisów działają na korzyść obywateli. Tak jest w tym przypadku. Bowiem modyfikacja prawna sprawiła, że miliony rodzin w Wielkiej Brytanii mogą dostać dodatkowe 150 funtów? Czy to dużo?

Polacy wyrzuceni z mieszkania, bo lokal ma trafić na cele socjalne

Regularnie płacili czynsz, ale zostali eksmitowani bez podania przyczyny. Młodzi Polacy mieszkający w południowym Londynie tracą dach nad głową, bo ich mieszkanie ma zostać przekształcone w lokal socjalny. To efekt luki prawnej.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie