Brytyjscy lekarze apelują o utrzymanie niektórych restrykcji po 19 lipca

Brytyjscy lekarze apelują o pozostawienie części pandemicznych restrykcji po 19 lipca. British Medical Association chce, aby w pomieszczeniach zamkniętych nadal zasłaniać twarze maseczkami.

19 lipca 2021 roku brytyjski rząd zamierza znieść całkowicie ograniczenia wynikające z pandemii koronawirusa na Wyspach. Jak jednak donosił wcześniej "Guardian" niektóre środki ostrożności mogą zostać zachowane po tym terminie. W gabinecie Borisa Johnsona nie brakuje głosów mówiących o konieczności noszenia maseczek ochronnych w rejonach zwiększonego ryzyka zakażenia, takich jak transport publiczny. Rząd UK rozważa także pozostawienie w mocy takich zasad, jak obowiązkowa izolacja dla osób z pozytywnym wynikiem testu lub z podejrzeniem zakażenia, czy zalecenie pracy z domu (zdalnej), gdy tylko jest to możliwe. Nie wykluczone są także dalsze ograniczenia dotyczące podróżowania. Więcej na ten temat pisaliśmy w poprzednim artykule: Jakie restrykcje mogą obowiązywać po 19 lipca? Oto ministerialne plany

- Advertisement -

Brytyjscy lekarze apelują w sprawie luzowania restrykcji

Nie tylko niektórzy politycy opowiadają się za pozostawieniem części pandemicznych restrykcji po 19 lipca. Jak czytamy na łamach BBC British Medical Association (Brytyjskie Stowarzyszenie Medyczne) również do tego wzywa. Organizacja wychodzi z założenia, że może to okazać się kluczowe, aby chronić NHS przed przeciążeniem oraz jest istotne w obliczu rosnącej liczby przypadków zakażeń.

Dr Chaand Nagpaul, przewodniczący rady BMA, powiedział, że ostatni etap złagodzenie ograniczeń nie powinien być decyzją w stylu "wszystko albo nic". Jego zdaniem "rozsądne i ostrożne" środki będą niezbędne do zminimalizowania wpływu kolejnych fal i nowych wariantów, jak komentował na łamach portalu informacyjnego "Metro".

Zdaniem British Medical Association niektóre ograniczenia powinny pozostać w mocy

Podkreślił, że BMA nie prosił o "pełne opóźnienie" znoszenie restrykcji, ale serię "ukierunkowanych środków", aby zapobiec dalszej transmisji wirusa. Obejmują one wymaganie od ludzi dalszego noszenia maseczek w zamkniętych miejscach publicznych, takich jak transport publiczny i sklepy, oraz praktykowanie dystansu społecznego w niektórych przypadkach. Takie podejście do aktywności społecznych pozostaje najlepszym sposobem na zmniejszenie ryzyka infekcji.

 

Teksty tygodnia

Śmiertelne tabletki w obiegu. Londyńskie kluby biją na alarm

Londyńskie kluby ostrzegają swoich gości przed wyjątkowo niebezpiecznymi tabletkami sprzedawanymi jako ecstasy. Ostrzeżenie pojawiło się po dwóch śmiertelnych przypadkach, do których doszło niedawno w dzielnicy Ealing. Ofiarami byli 28-letni mężczyzna i 20-letnia kobieta.

Dopłaty zimowe wracają. Kilka milionów emerytów znów dostanie wsparcie

Rząd postanowił przywrócić zimowe dopłaty do ogrzewania dla wszystkich emerytów, których roczny dochód nie przekracza 35 tys. funtów.

NHS ostrzega: potrzeba nawet 200 tysięcy dawców krwi. Sytuacja jest niebezpieczna

Już w zeszłym roku służba zdrowia biła na alarm z powodu niskiego poziomu zapasów krwi w szpitalach. NHS wyznaczyło sobie ambitny cel – pozyskać milion dawców. Teraz władze informują, że w samej Anglii wciąż brakuje ponad 200 tysięcy osób gotowych oddać krew.

Mężczyzna otrzymał rachunek za prąd na 8500 funtów, bo ktoś popełnił błąd w jego nazwisku

Pewien mężczyzna otrzymał rachunek za prąd opiewający na 8500 funtów. Twierdzi, że to ogromna pomyłka i został pomylony z kimś innym.

Nie będzie kontroli granicznych przy imporcie warzyw i owoców z UE

Rząd Wielkiej Brytanii ogłosił plan zniesienia granicznych kontroli sanitarnych i fitosanitarnych dla owoców i warzyw sprowadzanych z Unii Europejskiej. To efekt nowego porozumienia upraszczającego handel rolno-spożywczy po Brexicie.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie