Na ratunek samobójcom! Na mostach w Londynie pojawią się patrole „ratujące życie”

Władze Londynu zabrały się za ratowanie niedoszłych samobójców. Pilotażowy program ruszy od przyszłego miesiąca na moście Waterloo Bridge, na którym pojawią się specjalne patrole „ratujące życie”.

Londyn od lat zmaga się z plagą samobójców rzucających się z mostu do Tamizy. Apogeum w tym względzie przyniósł rok 2014, gdy do Tamizy wskoczyło aż 57 proc. wszystkich samobójców. Ale w latach poprzednich też nie było lepiej, bowiem do rzeki rzucał się z mostu średnio co trzeci samobójca. Z kolei z danych Royal National Lifeboat Institution wynika, że w latach 2010 – 2014 cztery stacje ratownicze przy Tamizie zareagowały na 1638 incydentów samobójczych lub zdarzeń mających znamiona próby samobójczej.

Masz stary samochód? Za wjazd do Londynu zapłacisz £10 więcej!

Władze Londynu wypowiedziały właśnie walkę samobójstwom przez utonięcie i postanowiły przeprowadzić pilotażowy program ratowania niedoszłych samobójców. Na miejsce programu wybrany został most Waterloo Bridge – most drogowo – pieszy, z którego rozciąga się najpiękniejszy widok na największe atrakcje Londynu (Westminster, London Eye i na dzielnicę biznesową City of London).

Smog zabija ponad 9 tys. mieszkańców Londynu rocznie

Za niecały miesiąc na Waterloo Bridge pojawią się specjalne patrole, które będą monitorować sytuację na moście i wypatrywać potencjalnych samobójców. Patrole będą się składały z wolontariuszy, którzy przed podjęciem pracy zostaną odpowiednio przeszkoleni. Program będzie trwał kilka miesięcy i pod koniec jesieni zostanie zweryfikowany. Jeśli program zostanie oceniony pozytywnie, to patrole „ratujące życie” pojawią się też na kolejnych mostach na Tamizie.

Poza patrolami władze Londynu umieszczą też na wszystkich mostach na Tamizie specjalne tabliczki z telefonem zaufania do „Samarytan”. Organizacja ta, powstała w Wielkiej Brytanii w latach 50-tych ubiegłego wieku, pomaga ludziom z myślami samobójczymi.

Teksty tygodnia

48% ankietowanych odejdzie z pracy, jeśli stracą home office

Pracodawcy na Wyspach „ryzykują utratę najlepszych talentów”, jeśli całkowicie...

Sytuacja na brytyjskim rynku pracy

Liczba pracowników na etacie w brytyjskich firmach spadała najszybciej od szczytu pandemii Covid-19. Na rynku rośnie niepewność, która ufundowana jest na polityce fiskalnej Rachel Reeves oraz globalnej zmienności ekonomicznej.

Ludzie chorują po wejściu do wody. Zanieczyszczenie rzek w UK przeraża

Pomimo zapewnień brytyjskiego rządu stan wód w rzekach i kąpieliskach w UK jest coraz gorszy. Zrzut ścieków sprawia, że woda staje się niebezpieczna.

Różnice w tradycjach wielkanocnych w Polsce i UK

Zarówno polskie, jak i brytyjskie tradycje i zwyczaje wielkanocne są bogate i różnią się ze względu na regiony.

Narkotykowy punkt dystrybucji na High Street w Slough

Slough, określane mianem najsmutniejszego miasta w UK boryka się z wieloma problemami. Jednym z większych jest handel nielegalnymi substancjami.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie