Płacimy za zasiłki dla wielodzietnych rodzin, na których założenie nas nie stać

Jak ujawniło HM Revenue & Customs, mieszkańcy Wielkiej Brytanii płacą w podatkach 8,6 milionów funtów, które później w postaci zasiłków trafiają do wielodzietnych rodzin. Ujawnienie tej sumy wywołało wśród Brytyjczyków oburzenie, zwłaszcza, że duża część z nich rezygnuje z posiadania kolejnego dziecka ze względów finansowych.

Na Wyspach aż 1,205 wielodzietnych rodzin pobiera zasiłki na swoje dzieci nie przejmując się szczególnie wysokością swoich dochodów, o ile je w ogóle posiada. Z pieniędzy podatników trafia do ich kieszeni aż 8,6 milionów funtów. Harry Davis z TaxPayers’ Alliance twierdzi, że „to niesprawiedliwe oczekiwać od podatników, że sfinansują sposób życia innych, na który ich samych nie stać. Wiele rodzin jest zmuszonych do podjęcia wyjątkowo trudnych decyzji dotyczących tego, na co mogą sobie pozwolić, a na co nie”.

- Advertisement -

Zmiany w child benefit obejmą ponad milion rodzin na Wyspach

Najnowsze dane ujawniło HM Revenue & Customs i wynika z nich, że z pieniędzy podatników tygodniowo trafia 165,000 funtów na zasiłki dla wielodzietnych rodzin. Liczba rodzin, które pobierają benefity na dziewięcioro lub więcej dzieci wzrosła w ciągu ostatniego roku o 3,5 procent z 1,165 do 1,205. Obecnie w Wielkiej Brytanii jest 15 rodzin, które pobierają 200 funtów tygodniowo na trzynaścioro lub więcej dzieci.

Simon Ross z grupy Population Matters prowadzącej badania socjologiczne twierdzi, że „wzrost liczby rodzin wielodzietnych jest niepokojący. Koszt ponoszony przez społeczeństwo nie sprowadza się wyłącznie do zasiłków, ale jest również odczuwalny w innych sektorach: mieszkalnictwie, szkolnictwie, służbie zdrowia”.

Ubiegłej nocy głos w sprawie zabrał również rzecznik brytyjskiego rządu, który przekonuje, że „mamy do czynienia z końcem wygórowanych roszczeń dotyczących zasiłków”. W imieniu rządzących zaznacza: „Przywrócimy kontrolę nad wydatkami w systemie socjalnym, podwyższymy płace i zapewnimy sprawiedliwość w przyznawaniu zasiłków tym, którzy za nie zapłacili w postaci podatków”.

Polacy są atakowani za pobieranie zasiłków, a Romowie budują sobie z pieniędzy z benefitów pałace!

Teksty tygodnia

Tani lot, drogi bagaż – pasażerowie mają dość „ukrytych” opłat

Coraz więcej pasażerów i organizacji konsumenckich ma dość nieprzejrzystych zasad dotyczących bagażu podręcznego w tanich liniach lotniczych. Mimo że sądownie jasno zabroniono pobierania opłat za rozsądnych rozmiarów bagaż podręczny, wiele przewoźników nadal obciąża podróżnych dodatkowymi kosztami.

Zabili 4 dziennikarzy. Po ponad 40 latach bezkarności wreszcie trafią do więzienia

W marcu 1982 roku czterech holenderskich dziennikarzy – Koos Koster, Jan Kuiper, Hans ter Laag i Joop Willemsen – przebywało w Salwadorze i przygotowywało reportaż na temat krwawej wojny domowej. Za swoją odwagę zapłacili życiem. Sprawcy brutalnego morderstwa przez dekady pozostawali nieuchwytni.

Ekspansja InPostu w Wielkiej Brytanii nabiera tempa. Polska firma ma jednak solidną konkurencję

Polski InPost dynamicznie rozwija swoją działalność na rynku brytyjskim. Ma na nim już ponad 10 tys. paczkomatów. Łącznie z punktami odbioru i nadania przesyłek (PUDO) sieć liczy ponad 16 tys. lokalizacji. Dla polskiej firmy UK jest jednym z ważniejszych rynków e-commerce w Europie.

Szkoły wycofują zegary analogowe. Powód jest zaskakujący

Brytyjskie szkoły zaczęły usuwać zegary analogowe z sal egzaminacyjnych, a powód może zaskakiwać. W wielu placówkach zamiast nich pojawiły się zegary cyfrowe. To reakcja na skargi uczniów przystępujących do egzaminów GCSE i A-level, którzy przyznawali, że mają trudności z odczytaniem godziny z tradycyjnych tarcz.

Cisza, zaufanie i nożyczki. Polak otwiera wyjątkowy salon fryzjerski w Edynburgu

Polak otworzył w Edynburgu wyjątkowy salon fryzjerski. Bez kolejek i hałasu – z czasem tylko dla Ciebie. HOME4MYHAIR to nowa jakość w Leith.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie