Polski sklep dostał zakaz sprzedawania alkoholu. Brytyjscy urzędnicy uwzięli się na Polaków?

Urzędnicy w Preston nałożyli na polski sklep „Europa Delikatesy” zakaz sprzedawania alkoholu. Powodem miały być rzekomo skargi mieszkańców na głośne i nieobyczajne zachowanie jego klientów.

Sklep „Europa Delikatesy” działa już przy Ribbleton Lane w Preston od jakiegoś czasu – wcześniej funkcjonował on pod nazwą „Baltic Delikatesy”, natomiast od czasu zmiany nazwy oferuje on znacznie szerszy asortyment produktów. Dziś na półkach „Delikatesów Europa” można znaleźć zarówno artykuły żywnościowe z Polski, jak też produkty z innych krajów Europy Środkowo – Wschodniej – przede wszystkim z Węgier, Rumunii, Rosji, Słowacji, Litwy i Słowenii.

- Advertisement -

Stockport: Polski sklep przyłapany na nielegalnym handlu papierosami!

Kłopoty „Delikatesów Europa” zaczęły się w momencie, gdy klienci sklepu zaczęli pić alkohol w jego pobliżu. Mieszkańcy i okoliczni biznesmeni wielokrotnie skarżyli się na to, że klienci „polskiego sklepu spożywali alkohol na parkingu, rozbijali butelki o samochody i oddawali mocz gdzie popadnie”. Urzędnicy z Preston Town Hall postanowili się zatem przyjrzeć sprawie i stwierdzili, że sklep naruszył warunki licencji na sprzedaż alkoholu.

Polski sklep dyskryminowany przez policję w Leicester?

Licencja została na razie zawieszona na 6 tygodni. Po tym okresie sklep znów będzie mógł sprzedawać alkohol, ale tylko w godzinach od 12 do 22. Urzędnicy w Preston właśnie w ten sposób chcą na ulicy Ribbleton Lane ponownie zaprowadzić spokój.

W “polskim” sklepie uczą, jak kraść zasiłki

Teksty tygodnia

Rodzice zarabiający do 60 tysięcy funtów mogą sporo zyskać przez nowe przepisy dotyczące Child Benefit

Brytyjski urząd skarbowy apeluje do rodziców, aby sprawdzili, czy przysługuje im zasiłek na dziecko. W związku ze zmianą przepisów, gospodarstwa domowe o rocznym dochodzie do 60 tysięcy funtów mogą teraz spełniać kryteria do jego otrzymania.

Prawo aborcyjne w Wielkiej Brytanii: przełomowa decyzja rządu

Brytyjscy parlamentarzyści opowiedzieli się za dekryminalizacją aborcji, co stanowi znaczący postęp w zakresie praw reprodukcyjnych. Poprawka do ustawy o przestępczości i policji ma na celu zmianę prawa aborcyjnego, tak aby zakończyć karanie kobiet za przerwanie ciąży.

Spis powszechny w Anglii i Walii jednak się odbędzie? Eksperci ostrzegają

Plany dotyczące zniesienia tradycyjnego spisu powszechnego w 2031 roku w Anglii i Walii wzbudziły szeroki sprzeciw w środowisku naukowym i statystycznym. Dlaczego spis powszechny powinien zostać?

Leki na Alzheimera nie będą refundowane. Korzyści są „zbyt małe, aby uzasadnić koszty”

Brytyjska służba zdrowia odrzuciła dwa leki stosowane w leczeniu Alzheimera. NHS uznało, że „korzyści są zbyt małe, by uzasadnić ich wysoką cenę”. The National Institute for Health and Care Excellence podtrzymał swoją wcześniejszą decyzję w sprawie leków donanemab i lecanemab.

Nowe przepisy na stare problemy. Rząd bierze się za wyłudzaczy zasiłków – nie odpuści

Ministerstwo Pracy i Emerytur (DWP) zapowiedziało, że od 2026 roku wprowadzi nowe przepisy mające na celu walkę z oszustwami w systemie świadczeń socjalnych. Jak zapowiada rząd, będzie to największa tego typu operacja od pokolenia.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie