W Wielkiej Brytanii znacznie więcej bezdomnych jest wśród mniejszości etnicznych

Bezdomność jest większa w przypadku mniejszości etnicznych niż wśród rodowitych obywateli Wielkiej Brytanii i stale rośnie – donosi „The Guardian”. Partia Pracy ustaliła, że odsetek bezdomnych wśród osób czarnoskórych i Azjatów rośnie znacznie szybciej w porównaniu do populacji ogólnej.

John Healey, były minister ds. mieszkalnictwa i polityk Partii Pracy zwrócił uwagę, że liczba „bezdomnych” gospodarstw domowych wśród czarnoskórych wzrosła do 2190 w drugim kwartale tego roku – to wzrost o 21% w porównaniu do sytuacji sprzed trzech lat. Jeśli chodzi o gospodarstwa zdefiniowane jako azjatyckie, to jest ich już 1210, co daje wzrost o 33%.

- Advertisement -

Healey zwrócił uwagę, że bezdomność wzrosła radykalnie od czasu, kiedy premierem Wielkiej Brytanii został David Cameron. Problem ten szczególnie dotyka właśnie reprezentantów mniejszości, którzy zamieszkują teren Zjednoczonego Królestwa.

„Rząd powinien wykorzystać przerwę świąteczną, aby jeszcze raz przyjrzeć się sprawie dostępu do tanich mieszkań i wesprzeć bezdomnych” – powiedział polityk. Brytyjski premier wydaje się rozumieć obawy posłów opozycji i uważa, że to „po prostu wstyd, że w piątej gospodarce świata mamy ludzi bezdomnych, którzy śpią na ulicach”.

Znacznie lepiej przedstawia się sytuacja w „białych” gospodarstwach domowych. Tutaj zanotowano wzrost z 12890 zarejestrowanych w drugim kwartale 2012 roku do 13850 w tym samym kwartale 2015 roku – daje to wzrost o 7%.

Były minister zaznacza również, że wpływ na trudną sytuację na rynku nieruchomości mogło mieć obniżenie kwoty zasiłku mieszkaniowego, który ułatwiał ludziom znalezienie podstawowego zakwaterowania.

Teksty tygodnia

Co to znaczy być Brytyjczykiem? Czy biali będą mniejszością w UK?

Co to znaczy “być Brytyjczykiem”? Co na to wpływa? Czy miejsce urodzenia, kultura, język, kolor skóry? Z jednej strony media straszą, że biali będą mniejszością w UK, z drugiej kolejne pokolenia migrantów doskonale asymilują się z Brytyjczykami

Fałszywe tablice rejestracyjne zalewają brytyjskie drogi. System zawodzi

W Wielkiej Brytanii nasila się niebezpieczny proceder wykorzystywania fałszywych lub sklonowanych tablic rejestracyjnych. Obecny system ich wydawania jest dziurawy.

NHS ostrzega: potrzeba nawet 200 tysięcy dawców krwi. Sytuacja jest niebezpieczna

Już w zeszłym roku służba zdrowia biła na alarm z powodu niskiego poziomu zapasów krwi w szpitalach. NHS wyznaczyło sobie ambitny cel – pozyskać milion dawców. Teraz władze informują, że w samej Anglii wciąż brakuje ponad 200 tysięcy osób gotowych oddać krew.

Taksówki bez kierowcy już w 2026 roku wyjadą na ulice

Firmy będą mogły testować w UK komercyjne usługi transportowe bez człowieka w fotelu kierowcy. Już w przyszłym roku autonomiczne taksówki oraz tego typu pojazdy pełniące funkcję autobusów będą mogły legalnie poruszać się po drogach w Anglii.

Naprawa „elektryka” tylko z pozwoleniem. Koncerny ścigają niezależnych mechaników

Coraz więcej niezależnych mechaników i serwisów na świecie musi liczyć się z ryzykiem pozwów ze strony chińskich producentów samochodów elektrycznych. Oficjalnie przyczyną są względy bezpieczeństwa. Jak tłumaczą koncerny, ingerowanie w systemy EV bez odpowiednich uprawnień może zagrażać zarówno użytkownikom, jak i infrastrukturze informatycznej pojazdu.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie