Austria: Pracodawca ma prawo zwolnić muzułmankę w hidżabie!

W Austrii dobiegła właśnie końca głośna sprawa przed Sądem Najwyższym w kwestii dyskryminowania muzułmanek w miejscu pracy. Sąd orzekł, że pracodawca ma prawo zwolnić kobietę, która w miejscu pracy chce zakrywać twarz.

Sąd Najwyższy w Wiedniu zdecydował, że pracodawca ma prawo wymagać od swoich pracowników takiego ubioru, który nie przeszkadza im we wzajemnej komunikacji. Zasłona na twarz – zarówno połowiczna, zakrywająca jedynie usta i nos, jak i całkowita, pozostawiająca jedynie otworki na oczy, nie spełnia tego wymogu. Zasłona przykrywająca usta w dużym stopniu utrudnia komunikację między pracownikami.

“Zachód nas nie rozumie. Burka to wyzwolenie”. Dlaczego kobiety islamu zakrywają twarz

Sprawą częściowego lub całkowitego zakrywania twarzy w miejscu pracy Sąd Najwyższy zajął się w związku z zapytaniem sądu niższej instancji odnośnie tego właśnie problemu. Jedna z mieszkających w Austrii muzułmanek wytoczyła swojemu pracodawcy proces o dyskryminację, ponieważ ten nie pozwolił jej na zakładanie w miejscu pracy nikabu. Dodajmy jednak, że kobieta mogła swobodnie nosić abayę (długą islamską sukmanę bez rękawów) i że pracodawca nie zgodził się tylko na zakrywanie przez nią twarzy.

Muzułmańska profesor szokuje: Allah pozwala gwałcić chrześcijanki!

Kobieta oskarżyła pracodawcę o dyskryminację i zażądała 7 tys. euro zadośćuczynienia. Sąd pierwszej instancji przychylił się do wniosku muzułmanki, ale dla jasności sytuacji zwrócił się on jeszcze w tej sprawie z zapytaniem do Sądu Najwyższego. A sąd w Wiedniu uznał, że w odróżnieniu od sądu pierwszej instancji, o żadnej dyskryminacji w tym przypadku nie mogło być mowy.

Muzułmanka chciała pokazać, że Włosi to rasiści. Dlatego sama wysyłała do siebie rasistowskie listy…

Teksty tygodnia

Czego Brytyjka dowiedziała się o Polsce i jej historii i kulturze z wystawy w Hull?

Na łamach lokalnego serwisu www.hulldailymail.co.uk Sofie Jackson opisała swoje...

Narkotykowy punkt dystrybucji na High Street w Slough

Slough, określane mianem najsmutniejszego miasta w UK boryka się z wieloma problemami. Jednym z większych jest handel nielegalnymi substancjami.

Ludzie chorują po wejściu do wody. Zanieczyszczenie rzek w UK przeraża

Pomimo zapewnień brytyjskiego rządu stan wód w rzekach i kąpieliskach w UK jest coraz gorszy. Zrzut ścieków sprawia, że woda staje się niebezpieczna.

Czy potrzebuję ETA, gdy mam brytyjski paszport?

Od 2 kwietnia 2025 roku Polacy przyjeżdżający do Wielkiej Brytanii muszą posiadać Elektroniczne Zezwolenie na Podróż – ETA.

Lekarze rodzinni nagradzani za brak skierowania pacjenta do szpitala

Lekarze rodzinni w Anglii będą mogli ubiegać się o 20 funtów za każdym razem, gdy nie skierują pacjenta do szpitala. Strategia ta ma skrócić listy oczekujących.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie