Efekt Jolie i Middleton? Matki wydają 171 milionów funtów, żeby podążać za celebrytkami

Gwiazdy showbiznesu nauczyły się, że ciąża nie musi oznaczać przerwy w ich karierze. Dlatego też po urodzeniu dzieci zaczynają promować macierzyństwo, ale też konkretne marki ubrań, zabawek czy akcesoriów dla dzieci. Jak skuteczne są w nowej roli, pokazują badania serwisu internetowego dla młodych rodziców Netmums.

Dziewięć na dziesięć matek przyznaje, że styl życia najpopularniejszych rodziców na Wyspach ma coraz większy wpływ na ich życie. Widzimy to również w decyzjach zakupowych. 171 milionów funtów rocznie jest wydawane na produkty promowane przez gwiazdy muzyki, czy filmu. Oznacza to, że przeciętny rodzic na takie produkty wydaje średnio 74 funty rocznie.

- Advertisement -

Z badania wynika również, że kobiety są pod wielkim wrażeniem Katie Price, która wychowuje upośledzonego syna, czy Angelina Jolie, która zdecydowała się na usunięcie piersi, żeby „móć dłużej oglądać swoje dzieci”.

Przyznają jednak z drugiej strony, że to, jak gwiazdy z całego świata radzą sobie z macierzyństwem, wpędza ich w kompleksy i poczucie winy. Ponad dwie trzecie z nich irytuje fakt, że celebryci udają, że „robią wszystko” i przykładają maksimum uwagi do wychowania dzieci, choć stoi za nimi sztab niani, opiekunek, sprzątaczek i kosmetyczek, o czym przeciętna matka może sobie tylko pomarzyć.

Młodym matkom najbardziej doskwiera fakt, że nie udaje im się wrócić do wcześniejszej wagi bezpośrednio po urodzeniu dziecka, z czym gwiazdy z reguły nie mają większego problemu. Aż 72 procent Brytyjek skarży się na ten fakt.

Teksty tygodnia

Dom tajnych agentów wystawiony na sprzedaż w UK

Na brytyjskim rynku nieruchomości wystawiony został na sprzedaż dom tajnych agentów z czasów II wojny światowej.

Internet pod brytyjskim nadzorem. Czy wolność słowa właśnie się kończy?

Rząd Wielkiej Brytanii podjął zdecydowane działania mające na celu radykalne uregulowanie treści publikowanych w internecie. Na mocy nowej Ustawy o Bezpieczeństwie w Sieci (Online Safety Act) brytyjski regulator rynku komunikacyjnego – Ofcom – uzyskał szerokie uprawnienia do kontrolowania platform internetowych i to nawet tych, które nie są fizycznie obecne w Zjednoczonym Królestwie. 

Taksówki bez kierowcy już w 2026 roku wyjadą na ulice

Firmy będą mogły testować w UK komercyjne usługi transportowe bez człowieka w fotelu kierowcy. Już w przyszłym roku autonomiczne taksówki oraz tego typu pojazdy pełniące funkcję autobusów będą mogły legalnie poruszać się po drogach w Anglii.

Będą bezpośrednie pociągi z Wielkiej Brytanii do Niemiec i Szwajcarii

Eurostar zapowiedział uruchomienie bezpośrednich połączeń kolejowych z Wielkiej Brytanii do Niemiec i Szwajcarii. Tym posunięciem firma chce zabezpieczyć swoją pozycję na londyńskim dworcu.

Zapalenie wątroby typu A po zjedzeniu produktu z marketu? Zachorowało już 95 osób!

Od grudnia 2024 roku w UK blisko 100 osób zachorowało nagle na wirusowe zapalenie wątroby. 58 osób było hospitalizowanych. Wszystkie zachorowania - jak wykazało śledztwo - miały związek z zakupami “konkretnego produktu w konkretnym markecie”

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie