Katastrofa rollercoastera – 5 osób trafiło do szpitala. To nie pierwsza taka awaria w Alton Towers

Pięć osób zostało rannych a jedenaście trafiło do szpitala w wyniku awarii kolejki górskiej The Smiler w Alton Towers w Staffordshire. To najtragiczniejszy, ale nie jedyny, wypadek rollercoastera w 35-letniej historii tego parku rozrywki.

Do wypadku doszło we wtorek, około godziny 14. Pędzący z prędkością 85 kilometrów na godzinę wagonik testowy wjechał w inny, znajdujący się przed nim, w którym znajdowało się 16 pasażerów.

- Advertisement -

Siła zderzenia była tak wielka, że pięć osób wymagało natychmiastowej hospitalizacji. Dwóch mężczyzn i dwie kobiety z urazami kończyn dolnych, oraz mężczyznę, który odniósł obrażenia szyi i brzucha, przetransportowano śmigłowcem do szpitala. Resztę lżej rannych pasażerów uwalniano pojedynczo z zawieszonego na wysokości 25 stóp (ponad 7 metrów) wagonika przez cztery godziny.

Rzecznik Alton Towers zapowiedział, że w związku z wypadkiem, park pozostanie zamknięty do czwartku. W tym czasie prowadzone będzie dochodzenie mające na celu ustalenie przyczyn wypadku.

Smilera zbudowano ponad dwa lata temu. Konstrukcja, złożona z rekordowej liczby 14 pętli, kosztowała 18 milionów funtów, jednak wątpliwości co do jej stanu technicznego spowodowały, że od momentu otwarcia zamykano ją już dwukrotnie – w lipcu 2013, kiedy jeden z gości zauważył wysuwającą się z konstrukcji śrubę, oraz w listopadzie ubiegłego roku, kiedy obluzowane zderzaki oderwały się w trakcie jazdy od wagonika i poleciały na pasażerów w pierwszym rzędzie.

Widmo awarii ciąży nad Smilerem od samego początku. Podczas jazdy testowej w maju 2013. 16 dziennikarzy, zawieszonych pod kątem 50 stopni, zostało uwięzionych w wagoniku na ponad 30 minut.

https://www.youtube.com/watch?v=IO8bDfaTCXE

 

Teksty tygodnia

Protest ojców w UK! Czego domagają się ojcowie?

Przez miasta Wielkiej Brytanii przetacza się fala protestów. Szczególnie widoczne są one w Londynie i Edynburgu. Co zaskakujące, protestują ojcowie. Dlaczego?

Spanie pod gołym niebem przestanie być przestępstwem

Rząd Wielkiej Brytanii planuje zakończyć obowiązywanie jednej z najstarszych i najbardziej kontrowersyjnych ustaw, tzw. Vagrancy Act z 1824 roku. Zgodnie z zapowiedziami ministerialnymi nocowanie na ulicy czy żebranie nie będą już traktowane jako przestępstwa w Anglii i Walii.

NHS ostrzega: potrzeba nawet 200 tysięcy dawców krwi. Sytuacja jest niebezpieczna

Już w zeszłym roku służba zdrowia biła na alarm z powodu niskiego poziomu zapasów krwi w szpitalach. NHS wyznaczyło sobie ambitny cel – pozyskać milion dawców. Teraz władze informują, że w samej Anglii wciąż brakuje ponad 200 tysięcy osób gotowych oddać krew.

Aresztowano 6000 nielegalnych pracowników z zagranicy

Z polecenia Home Office przeprowadzono w UK 6000 aresztowań nielegalnych pracowników pochodzących z zagranicy.

Coraz mniej imigrantów przyjeżdża do Wielkiej Brytanii

Dane statystyczne pokazują, że do Wielkiej Brytanii przyjeżdża coraz mniej imigrantów. Doradca Home Office twierdzi, że migracja netto w przyszłym roku ponownie zmniejszy się o połowę do 200 000.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie