Klientom Aldi może zostać odmówiona obsługa, jeśli nie zgodzą się na przeszukanie

Według osoby zatrudnionej w sklepie należącym do niemieckiej sieci Aldi, jeśli dany klient nie zastosuje się do polecenia przeszukania, pracownikowi polecono, aby odmówił mu obsługi i nie sprzedał towarów, które chciał kupić.

Jeden z pracowników sieci niemieckich dyskontów Aldi w sierpniu 2023, w wywiadzie udzielonym na łamach „The Grocer Magazine” skomentował wprowadzenie zasad związanych z przeszukiwaniem klientów. Według niego, w placówkach należących do tej sieci, przeszukań dokonują zarówno ochroniarz, jak i pracowników sklepu.

- Advertisement -

– Poproszono nas, abyśmy zapytali klienta o pozwolenia na przeszukanie. Mamy zajrzeć do ich siatek i toreb, aby sprawdzać, czy są puste. W ten sposób mamy upewnić się, że nie ma w nich naszych rzeczy – relacjonuje pracownik Aldi, jak cytujemy za „The Daily Mirror”.

Nie pozwolisz na przeszukanie – pracownik Aldi cię nie obsłuży

Pracownik dodaje, iż osobom, które nie zastosują się do takiej kontroli, można odmówić sprzedaży. Zaznaczył jednak, że to wytyczne, które otrzymał w sklepie, w którym pracuje. Nie wie, jak wygląda polityka innych puntów Aldi w UK w tej kwestii.

W zeszłym roku Aldi w odniesieniu do tej kwestii zaznaczyło, iż nie jest to „polityka krajowa”. Nie dotyczy wszystkich sklepów działających pod szyldem niemieckiego dyskontu w UK. Przedstawiciel sieci zapewniał, że postępowanie w tej kwestii zależy od każdego sklepu z osobna. Podobnie jak w przypadku innych sprzedawców detalicznych, w razie potrzeby pracownicy Aldi sprawdzają torby na zakupy. Nie odniósł się jednak bezpośrednio do kwestii odmowy obsługi…

Jakie jest stanowisko Aldi w tej sprawie?

Rzecznik Aldi potwierdził, że zasady dotyczące przeszukiwania klientów zostały wprowadzone w „niektórych sklepach” jako rozwiązanie krótkoterminowe. Zaznaczył, że takie kontrole przeprowadza się zawsze wyłącznie za zgodą kupującego. Kontrolom poddawane są również wyłącznie torby, reklamówki i siatki, których klient używa do pakowania zakupów, a nie np. torebki, w których znajdują się rzeczy osobiste.

Dodajmy, iż polityka w tym zakresie nie jest nowa. Doniesienia o tym, że sklepy Aldi wprowadziły takie środki, pojawiają się od maja 2023 roku.

Teksty tygodnia

Prawo aborcyjne w Wielkiej Brytanii: przełomowa decyzja rządu

Brytyjscy parlamentarzyści opowiedzieli się za dekryminalizacją aborcji, co stanowi znaczący postęp w zakresie praw reprodukcyjnych. Poprawka do ustawy o przestępczości i policji ma na celu zmianę prawa aborcyjnego, tak aby zakończyć karanie kobiet za przerwanie ciąży.

Tanie mięso z Polski w brytyjskich sklepach. Klienci i rolnicy oburzeni

Supermarkety w Wielkiej Brytanii coraz chętniej sprowadzają mięso z takich krajów jak Polska, Australia czy Urugwaj – wynika z raportu National Farmers' Union, na który powołuje się „The Guardian”. Wynika to z oszczędności, ale nie wszystkim klientom pasuje oszczędność kosztem jakości.

Poważny wypadek na lotnisku Luton. Jedna osoba ranna

W niedzielę miał miejsce wypadek na lotnisku Luton. Samochód spadł z wielopoziomowego parkingu. Jedna osoba została ranna.

Wrak z II wojny światowej grozi katastrofą. Czy Londynowi zagraża sztuczne tsunami?

Na dnie ujścia Tamizy, zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od Londynu, spoczywa jeden z najbardziej niebezpiecznych wraków świata – SS Richard Montgomery. To tykająca bomba!

Consult wchodzi do urzędów. Sztuczna inteligencja, która zrewolucjonizuje administrację

W Wielkiej Brytanii trwa rewolucja technologiczna. Jak twierdzi dziennik „Herald”, rząd Zjednoczonego Królestwa planuje wdrożyć w administracji publicznej sztuczną inteligencję nazywaną Consult.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie