Austria walczy z imigrantami i zabiera im zasiłki

Austria walczy z imigrantami i zabiera im zasiłki. Decyzją rządu subwencje zostaną odebrane tym imigrantom, którzy odmówią uczestnictwa w kursach integracyjnych.

Po sylwestrowych wydarzeniach w Kolonii,  austriacka minister spraw wewnętrznych Johanna Mikl-Leitner podjęła decyzję o zaostrzeniu polityki imigracyjnej. Zgodnie z nowymi ustaleniami rządu, ci imigranci, którzy odmówią uczestnictwa  w tzw. kursach integracyjnych – stracą zasiłki.

- Advertisement -

Głównym założeniem kursów jest umożliwienie imigrantom asymilacji w nowym społeczeństwie, między innymi  przez darmowe kursy języka niemieckiego, wykłady z historii i kultury kraju. W ten sposób, zdaniem władz Austrii, nowo przybyli szybciej się zaaklimatyzują, staną się integralną częścią społeczeństwa, a przede wszystkim będą mieli szanse na znalezienie legalnej pracy.

Zabierając zasiłki tym, którzy nie chcą uczestniczyć w kursach, władze Austrii chcą walczyć z tymi imigrantami, którzy z powodu nieznajomości języka nie będą mogli podjąć legalnej pracy.

To nie jedyne działanie austriackich władz mające na celu ograniczenie liczby imigrantów w kraju. Minister spraw wewnętrznych Johanna Mikl-Leitner zadecydowała, że do lata do Austrii przybędzie maksymalna założona na cały 2016 rok liczba uchodźców – Wiedeń w ubiegłym tygodniu założył, że w bieżącym roku przyjmie 37,5 tys. osób.

W ramach zaostrzenia polityki migracyjnej, władze Austrii podjęły także decyzję o zawieszeniu funkcjonowania porozumienia z Schengen. Od połowy stycznia chcąc przekroczyć  austriacką granicę należy się wylegitymować dowodem osobistym, kraj wprowadził także system monitorowania osób ubiegających się o azyl.

Zdaniem kanclerza Austrii Wernera Faymanna, wprowadzenie kontroli było koniecznością, w sytuacji, kiedy Unia nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa granic krajom członkowskim, a istnienie strefy Schengen jest zagrożone. “W takiej sytuacji, kraje są zmuszone same zadbać o swoje bezpieczeństwo. A jeśli granice Unii nie zostaną w porę odpowiednio zabezpieczone, samo istnienie Unii stanie pod wielkim znakiem zapytania” – mówił Werner Faymann.

Teksty tygodnia

Cisza, zaufanie i nożyczki. Polak otwiera wyjątkowy salon fryzjerski w Edynburgu

Polak otworzył w Edynburgu wyjątkowy salon fryzjerski. Bez kolejek i hałasu – z czasem tylko dla Ciebie. HOME4MYHAIR to nowa jakość w Leith.

Rząd rozszerza dostęp do bezpłatnych posiłków dla dzieci

Od września 2026 roku wszystkie dzieci w Anglii, których rodzice otrzymują zasiłek Universal Credit, będą miały prawo do bezpłatnych posiłków w szkołach.

Będą bezpośrednie pociągi z Wielkiej Brytanii do Niemiec i Szwajcarii

Eurostar zapowiedział uruchomienie bezpośrednich połączeń kolejowych z Wielkiej Brytanii do Niemiec i Szwajcarii. Tym posunięciem firma chce zabezpieczyć swoją pozycję na londyńskim dworcu.

Coraz mniej imigrantów przyjeżdża do Wielkiej Brytanii

Dane statystyczne pokazują, że do Wielkiej Brytanii przyjeżdża coraz mniej imigrantów. Doradca Home Office twierdzi, że migracja netto w przyszłym roku ponownie zmniejszy się o połowę do 200 000.

Rejestracja rozwodu z Wielkiej Brytanii w Polsce – co musisz wiedzieć

Uzyskałeś rozwód w Wielkiej Brytanii? Sprawdź, czy i jak należy go zarejestrować w Polsce, by uniknąć problemów przy nowym ślubie czy dziedziczeniu.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie