Ekstremiści nakazywali muzułmanom w Londynie bojkot wyborów

W londyńskiej dzielnicy Tower Hamlets islamscy radykałowie prowadzili kampanię, według której udział w wyborach miałby być niemuzułmański.

Czwartkowe wybory budziły w społeczności muzułmańskiej na Wyspach spore kontrowersje. Niektórzy jej przedstawiciele prowadzili kampanię mającą na celu zniechęcenie innych wyznawców islamu do głosowania.

- Advertisement -

Metoda była prosta – propagowanie poglądu, zgodnie z którym głosowanie w wyborach jest niezgodne z islamem. Według ekstremistów „islam jest jedynym rozwiązaniem dla Wielkiej Brytanii”.

Na rozdawanych w londyńskiej dzielnicy Tower Hamlets ulotkach mogliśmy przeczytać, że według islamu „głosowanie jest grzechem”, gdyż jest częścią prawa stworzonego przez człowieka, z kolei demokracja jest systemem, w którym „pogwałcone jest prawo Allaha”.

O niedozwolonym procederze w Tower Hamlets została poinformowana policja, która wysłała na miejsce 300 oficerów, by monitorowali okolicę.

 

 

Teksty tygodnia

Wielka zmiana dla podróżnych. Brytyjskie lotniska luzują restrykcje bagażowe

Wielka Brytania przygotowuje się do jednej z największych zmian w przepisach lotniczych od 2006 roku. Już w czerwcu podróżni będą mogli przewozić w bagażu podręcznym aż 2 litry płynów. Zmiana dotyczy tych portów lotniczych, które wprowadziły nowoczesne skanery 3D.

Zamieszki w Irlandii po napaści na tle seksualnym na Polkę. Podpalono ośrodek dla imigrantów

Zamieszki w Ballymena trwają już kolejny dzień po tym, jak dwóch nastolatków napadło na Polkę. Protestujący podpalili budynek, w którym mieszkali imigranci. W ciągu trzech dni demonstranci podłożyli ogień pod kilka domów, zmuszając ich mieszkańców do ucieczki w obawie o życie.

Tani lot, drogi bagaż – pasażerowie mają dość „ukrytych” opłat

Coraz więcej pasażerów i organizacji konsumenckich ma dość nieprzejrzystych zasad dotyczących bagażu podręcznego w tanich liniach lotniczych. Mimo że sądownie jasno zabroniono pobierania opłat za rozsądnych rozmiarów bagaż podręczny, wiele przewoźników nadal obciąża podróżnych dodatkowymi kosztami.

Farma programistów zamiast AI – szokujące oszustwo brytyjskiej firmy

Brytyjski start-up Builder.ai, którego wycena jeszcze niedawno przekraczała 1,5 miliarda dolarów, ogłosił upadłość. Okazało się, że rzekomo przełomowa technologia sztucznej inteligencji była w rzeczywistości fasadą, za którą kryli się nisko opłacani programiści

Oxford Street opanowana przez złodziei. Niedofinansowana policja nie pomaga

Konsorcjum sprzedawców detalicznych ostrzega, że jeśli rząd nie podejmie natychmiastowych działań, Oxford Street i inne główne ulice handlowe w kraju mogą stać się poważnym zagrożeniem. West End coraz częściej kojarzy się z kradzieżami i problemami z bezpieczeństwem.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie