Przepis na lemoniadę z arbuza

Lemoniada ze sklepu smakuje sztucznie, a zwykła z cytryn już Ci się znudziła? Wypróbuj prosty, klasyczny przepis na lemoniadę z arbuza. Arbuz aż w 92 procentach składa się z wody. Dodatkowo posiada jednak pewną ilość przeciwutleniaczy i pierwiastków mineralnych. Można powiedzieć, że sok z arbuza to naturalny izotonik, który uzupełnia nawodnienie organizmu w zdrowy sposób.

Przygotowanie arbuza na lemoniadę

Do lemoniady warto wybierać dojrzałe, świeże owoce. Pestki można wybrać np. przecinając arbuza na pół i wybierając je łyżeczką, lub usuwając podczas wybierania miąższu. Miąższ z arbuza przełóż do naczynia, w którym będziesz przygotowywać lemoniadę.

- Advertisement -

Zobacz także: Tradycyjny polski dżem truskawkowy w domu? To łatwe!

Lemoniada z arbuza

Składniki:

  • arbuz
  • sok z dwóch cytryn
  • 100 g cukru
  • 1 l wody gazowanej
  • kruszony lód lub kostki lodu
  • cytrusy do dekoracji

Jak to się robi?

  • Rozpuść cukier w kilku łyżkach ciepłej wody.
  • Syrop, sok z cytryny i miąższ z arbuza zblenduj, zmiksuj lub połącz w shakerze. Arbuz możesz przetrzeć przez sito o dużych oczkach – w ten sposób też łatwo pozbędziesz się pestek.
  • Pulpę wlej do dzbanka, dolej wody.
  • Dodaj plastry cytrusów do dekoracji i kostki lodu.

Co jeszcze można dodać do arbuzowej lemoniady?

Unikasz cukru, ale lemoniada arbuzowa bez cukru nie smakuje Twoim dzieciom? Dodaj do przepisu pół melona lub innego słodkiego owocu (papaya, banan). Z kolei, jeśli szykują się naprawdę duże upały, zmiksuj z arbuzem nieco listków mięty. Alternatywnie osobno zamroź miętę z wodą lub sok ze słodkich owoców w tackach na kostki lodu. Możesz je dodać do gotowej lemoniady, by stopniowo uwalniały swój słodki smak.

Zobacz także: 10 najpopularniejszych diet na lato w Polsce i Wielkiej Brytanii

Jak podawać lemoniadę z arbuza?

Klasycznie podaje się ją w dzbanku i rozlewa do szklanek. Lepiej nie pić jej przez słomkę, bo gęsty miąższ może ją zatkać. Jeśli robisz dużo lemoniady i zostały Ci połówki po arbuzach, zrobisz wrażenie, podając lemoniadę w pucharkach zrobionych z wydrążonej skórki owocu. Jeśli lemoniada powstała z jednego, dużego owocu, obetnij jego czubek, wydrąż i podawaj lemoniadę w misie z arbuza.

Gdy po przyjęciu pozostało Ci trochę lemoniady z arbuza, której nie chcesz już pić, możesz przekształcić ją w sorbet. Będzie miał delikatny kolor i smak, a jeśli wmiksujesz w niego garść malin lub innych czerwonych owoców sezonowych, zyska na intensywności i głębi. Następnego dnia będzie gotowy do podania.

A może lemoniada arbuzowa w wersji alkoholowej?

Powyższy napój jest niezawodny w czasie upałów na wszelkiego rodzaju kinder-bale. Dorosłym możesz zaserwować tą samą lemoniadę arbuzową z shotem tequili lub rumu w każdej szklance. Fani sangrii przygotowują natomiast lemoniadę arbuzową z winem. Najlepiej nadaje się do tego białe, które nie będzie zaburzać arbuzowego koloru. Wybierz półsłodkie, jeśli taki efekt chcesz uzyskać. Jeśli wolisz coś wytrawnego, lemoniadę możesz przygotować z mniejszą ilością cukru i użyć wina wytrawnego. Tak samo, jak tradycyjną lemoniadę arbuzową, możesz udekorować ją jeżynami, limonką i cytryną.

Teksty tygodnia

Pełzający kryzys w Wielkiej Brytanii? Dane PKB za kwiecień

Najnowsze dane z gospodarki Wielkiej Brytanii znów niepokoją. Obok wzrostu bezrobocia widoczny jest również spadek PKB.

Poważny wypadek na lotnisku Luton. Jedna osoba ranna

W niedzielę miał miejsce wypadek na lotnisku Luton. Samochód spadł z wielopoziomowego parkingu. Jedna osoba została ranna.

Czy konflikt pomiędzy Izraelem a Iranem wpłynie na ceny w UK?

Czy Wielką Brytanię czeka wzrost cen? Jak wygląda sytuacja w związku z rozwojem konfliktu pomiędzy Izraelem a Iranem? Kanclerz Rachel Reeves zapytana o sytuację wyjaśniła, jak może wyglądać rynek oraz czego można się spodziewać.

Internet pod brytyjskim nadzorem. Czy wolność słowa właśnie się kończy?

Rząd Wielkiej Brytanii podjął zdecydowane działania mające na celu radykalne uregulowanie treści publikowanych w internecie. Na mocy nowej Ustawy o Bezpieczeństwie w Sieci (Online Safety Act) brytyjski regulator rynku komunikacyjnego – Ofcom – uzyskał szerokie uprawnienia do kontrolowania platform internetowych i to nawet tych, które nie są fizycznie obecne w Zjednoczonym Królestwie. 

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie