Relację z igrzysk olimpijskich w Tokio na łamach Polish Express sponsoruje telewizja internetowa WEEB.TV
Igrzyska Olimpijskie w Tokio wchodzą w decydującą fazę. Powoli wyłaniają się finaliści sportów zespołowych, w których triumf święcą przede wszystkim Francuzi i Stany Zjednoczone. Ostatnie konkurencje zostaną też rozegrane w lekkoatletyce na Stadionie Narodowym w Tokio. I tutaj liczymy jeszcze na sukcesy biało-czerwonych!
Po spektakularnym sukcesie naszego chodziarza – Dawida Tomali, który zdobył złoto w chodzie na 50 km, walkę o olimpijskie medale rozpoczną kolejni biało- czerwoni lekkoatleci. W dniu dzisiejszym do rywalizacji o olimpijskie złoto przystąpi oszczepniczka Maria Andrejczyk, która jest murowaną faworytką całych zawodów. Do zakwalifikowania się do ścisłego finału Polka potrzebowała zaledwie jednego rzutu – w pierwszej próbie jej oszczep poleciał na odległość 65,24 m. Szybko okazało się, że żadna z zawodniczek nawet nie zbliżyła się w eliminacjach do rezultatu Polki – Amerykanka Maggie Malone posłała oszczep na odległość 63,07 m, a Australijka Kelsey-Lee Barber – na odległość 62,59 m. Co też ciekawe, dopiero na 11. miejscu uplasowała się największa rywalka Polki – Christin Hussong. Niemka, która jest mistrzynią Europy z 2018 r. osiągnęła odległość zaledwie 61,68 m. 25-letnia Andrejczyk, która ostatnie igrzyska w Rio de Janeiro zakończyła na czwartym miejscu, jest zatem murowaną kandydatką do złota. Ale, nie zapeszajmy, jak wiadomo sport rządzi się swoimi prawami, a w sporcie w wydaniu olimpijskim nic nie jest pewne do ostatnich sekund rywalizacji.

Aniołki Matusińskiego z szansą na medal
Ogromną szansę na olimpijski medal mają także Aniołki Matusińskiego, czyli panie w biegu sztafetowym 4×400 m. Aniołki w składzie z Anną Kiełbasińską, Igą Baumgart-Witan, Małgorzatą Hołub-Kowalik i Justyną Święty-Ersetic łatwo pokonały rywalki w eliminacjach i, jak zapewniają, mają jeszcze sporo zapasu. Polki pobiegły z czasem 3:23.10 (to drugi najlepszy wynik w historii polskiej lekkoatletyki), ale wyraźnie było widać, że ostatnia w składzie – Justyna Święty-Ersetic, mocno zwolniła na ostatniej prostej. W eliminacjach lepsze wyniki od Polek miały jedynie Amerykanki, które pobiegły z czasem 3:20.86 i Jamajki, które metę przekroczyły po 3 minutach i 21.95 sekundach.
Bieg na 1500 metrów – Polak nie jest bez szans
Nie bez szans w biegu na 1500 metrów jest też Michał Rozmys, który w trakcie eliminacji większą część dystansu przebiegł bez buta na nodze. Polak ukończył bieg półfinałowy na ostatnim miejscu, ale sędziowie uznali jego protest (na nogę nadepnął mu nieszczęśliwie jeden z biegaczy) i dopisali go do listy startowej finału.
UWAGA!!! Zmagania polskich sportowców w trakcie igrzysk olimpijskich 2020 w Tokio można oglądać przez internet na stronie WEEB TV. Zapraszamy!
WEEB TV umożliwia nie tylko oglądanie mnóstwa kanałów bez ponoszenia kosztów abonamentowych, ale także na stworzenie swojego własnego kanału multimedialnego! Dzięki temu WEEB TV to miejsce gdzie znajdziesz polską telewizję przez internet. Ważne transmisje na żywo czy popularne kanały telewizyjne prowadzone przez użytkowników z całego świata!

