Według historyków królowa Elżbieta II jest potomkinią założyciela islamu, proroka Mahometa!

Według niektórych z brytyjskich historyków Elżbieta II miałaby wywodzić się z tego samego rodu, co Mahomet prorok islamu, założyciel pierwszej wspólnoty muzułmańskiej. Jednak ile prawdy jest w tym twierdzeniu?

Rzeczone rewelacje pojawiły się po raz pierwszy w 1986 roku, gdy John Burke w "Burke’s Peerage", almanachu szlacheckim Zjednoczonego Królestwa, którego korzenie sięgają 1826 roku, zamieścił informacje o domniemanym pochodzeniu Elżbiety II. Po przebadaniu 43 pokoleń wstecz miało okazać się, że odległym przodkiem monarchini był właśnie Mahomet. Według ustaleń Burke`a linia rodu Elżbiety II miała łączyć się z Hrabią Cambridge w XIV wieku i wieść poprzez muzułmańską ludność Hiszpanii, aż do Fatimy, córki proroka.

- Advertisement -

Brytyjska opinia publiczna domaga się referendum w sprawie terminu Brexitu!

Zapisy genealogiczne odnalezione w Hiszpanii zdawały się potwierdzać tę tezę, podobnie jak Ali Gomaa, były wielki mufti Egiptu, ale zdecydowana większość historyków i badaczy specjalizujących się w królewskiej genealogii pozostaje sceptyczna w stosunku do "odkrycia" Burke`a. Chodzi o muzułmańską księżniczkę Zaidę, która ma być osobą łączącą Mahometa z Królową. Jedna z potomkiń religijnego przywódcy urodzonego w Mekce miała przybyć do hiszpańskiej Sewilli w XI wieku. Jako czwarta żona Al-Mu'tamid ibn Abbada miała urodzić mu syna imieniem Sancho i jego potomkowie mieli wżenić się w angielską arystokrację z Cambridge, poprzez którą spowinowacili się z Elżbietą II.

Problem polega jednak na tym, że istnienie Zaidy poddawane jest w wątpliwość. Według brytyjskiego czasopisma "Spectator" jej pochodzenie jest cokolwiek dyskusyjne, a niektórzy historycy uważają, że po prostu "wżeniła" się w rodzinę nadużywającego wina kalifa i nie ma nic wspólnego z wielkim prorokiem.

 

 

Brytyjczyk oskarżył zakonnicę o regularne molestowanie seksualne. Miał zostać zmuszony do opieki nad dzieckiem pochodzącym z gwałtu

Świat na te informacje zareagował w mieszany sposób. Entuzjazmem wykazał się Abdelhamid Al-Auouni, który na łamach dziennika "Al-Ousboue" napisał, iż ten fakt "buduje most pomiędzy dwiema religiami i królestwami".

Redakcja "The Daily Mail", która w minionym tygodniu napisała o tej sprawie poprosiła przedstawicieli Pałacu Bickingham o komentarz. Póki co, nie otrzymała żadnej odpowiedzi.

Teksty tygodnia

Spending review 2025: Rząd zapowiada budowę setek tysięcy tanich domów

W środę w brytyjskim parlamencie przedstawiono plan wydatków publicznych (spending review). Kanclerz skarbu Rachel Reeves ogłosiła, że w ramach pakietu o wartości 39 miliardów funtów rząd zamierza w ciągu najbliższych dziesięciu lat wybudować setki tysięcy tanich mieszkań.

Zabili 4 dziennikarzy. Po ponad 40 latach bezkarności wreszcie trafią do więzienia

W marcu 1982 roku czterech holenderskich dziennikarzy – Koos Koster, Jan Kuiper, Hans ter Laag i Joop Willemsen – przebywało w Salwadorze i przygotowywało reportaż na temat krwawej wojny domowej. Za swoją odwagę zapłacili życiem. Sprawcy brutalnego morderstwa przez dekady pozostawali nieuchwytni.

Wielka zmiana dla podróżnych. Brytyjskie lotniska luzują restrykcje bagażowe

Wielka Brytania przygotowuje się do jednej z największych zmian w przepisach lotniczych od 2006 roku. Już w czerwcu podróżni będą mogli przewozić w bagażu podręcznym aż 2 litry płynów. Zmiana dotyczy tych portów lotniczych, które wprowadziły nowoczesne skanery 3D.

Wizz Air uruchamia bardzo tanie loty. Dolecisz do miasta, gdzie kupisz jedno z najtańszych piw w Europie.

Już tej jesieni Wizz Air otwiera nową, atrakcyjną trasę. Linie poinformowały, że rozpoczną bezpośrednie loty z Birmingham do Sybina – jednego z najpiękniejszych regionów Europy. Połączenie będzie realizowane dwa razy w tygodniu, co daje turystom świetną okazję, by odkryć uroki Rumunii.

Nie będzie kontroli granicznych przy imporcie warzyw i owoców z UE

Rząd Wielkiej Brytanii ogłosił plan zniesienia granicznych kontroli sanitarnych i fitosanitarnych dla owoców i warzyw sprowadzanych z Unii Europejskiej. To efekt nowego porozumienia upraszczającego handel rolno-spożywczy po Brexicie.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie