Chaos na londyńskim lotnisku. Podróżni stoją w gigantycznych kolejkach

Na lotnisku Heathrow podróżni stoją w gigantycznych kolejkach. Powodem jest strajk pracowników Straży Granicznej.

Podróżni na lotnisku Heathrow borykają się dzisiaj z dużymi opóźnieniami. Do kontroli paszportowej ustawiają się gigantyczne kolejki.

Kolejki na londyńskim lotnisku

Powodem chaosu na londyńskim lotnisku jest strajk pracowników Straży Granicznej. Podróżni po przybyciu na lotnisko stoją w gigantycznych kolejkach do kontroli paszportowej. Trzydniowa akcja protestacyjna rozpoczęła się w piątek i potrwa do poniedziałku.

Podróżni, którzy mają zaplanowaną podróż w ten weekend, powinni liczyć się z dużymi opóźnieniami na Heathrow. Akcja strajkowa objęła terminale 2, 3, 4 i 5, jednak największe kolejki są na Terminale 5, globalnym węźle komunikacyjnym British Airways i linii Iberia.

Strajk pracowników Straży Granicznej

Powodem strajku pracowników Straży Granicznej na najbardziej ruchliwym lotnisku w Wielkiej Brytanii jest niezadowolenie dotyczące warunków pracy. Pracownicy terminali nr 2, 3, 4, 5 protestują przeciwko planom wprowadzenia przez administrację lotniska nowego grafiku, który zmusiłby aż 250 funkcjonariuszy do rezygnacji z pracy przy kontroli paszportowej.

Powstała także petycja w obronie pracowników. Sekretarz generalna Związku Usług Publicznych i Handlowych (PCS), Fran Heathcote powiedziała:

– Apelujemy do wszystkich związkowców i społeczeństwa o poparcie tej petycji i nakazanie kierownictwu Straży Granicznej, aby zlikwidowało ten niepożądany i niewykonalny grafik. PCS wielokrotnie wzywało do większej elastyczności w nowym składzie, ale kierownictwo nie chciało go słuchać. Dopóki tego nie zrobi i nie przedstawi propozycji ulepszenia składu, spór będzie kontynuowany.

W sprawie strajku wypowiedział się także rzecznik Home Office:

– Siły Graniczne dały funkcjonariuszom możliwość przejścia do nowego składu, wzięcia udziału w programie dobrowolnego odejścia lub przeniesienia do innych części organizacji. Zdecydowana większość funkcjonariuszy dokonała już wyboru, a my wspieramy bardzo niewielką liczbę osób w znalezieniu alternatywnych stanowisk w organizacji.

Teksty tygodnia

Londyn przestaje być miastem milionerów i miliarderów

Czasy, gdy Londyn był wymarzonym miejscem do życia dla bogaczy (bezpowrotnie?), minęły. W ostatnim czasie w brytyjskiej stolicy doszło do prawdziwego eksodusu milionerów, multimilionerów i miliarderów.

W Glasgow rosną góry śmieci

Odkąd władze Glasgow wprowadziły opłaty za odpady wielkogabarytowe, w mieście rosną góry śmieci. Nielegalnie porzucane śmieci zanieczyszczają miasto i prowadzą do plagi szczurów.

Kontrowersyjna parada w Derry. Koktajle Mołotowa i aresztowania

W Poniedziałek Wielkanocny w Derry odbyła się kontrowersyjna parada zorganizowana przez ugrupowanie Saoradh. Jest ono politycznie powiązane z Nową IRA

Wielka Brytania redefiniuje płeć. Transkobiety poza prawem?

Brytyjski Sąd Najwyższy wydał kontrowersyjne orzeczenie. Rowling nie kryje zadowolenia. Co to oznacza dla transpłciowych kobiet?

Czego Brytyjka dowiedziała się o Polsce i jej historii i kulturze z wystawy w Hull?

Na łamach lokalnego serwisu www.hulldailymail.co.uk Sofie Jackson opisała swoje...

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie