Jak nie zasiłki to dyskryminacja religijno – narodowa. Co jeszcze Brytyjczycy zarzucą Polakom?

Coraz więcej Brytyjczyków twierdzi, że ich dzieciom trudniej jest się dostać do szkoły, niż dzieciom imigrantów. Chodzi im tu przede wszystkim o szkoły katolickie, które chętnie przyjmują dzieci z silnie wierzących, polskich rodzin.

Kwestia dyskryminacji dzieci ze względu na pochodzenie wydaje się być wyssana z palca. Widocznie część Brytyjczyków nie ma się już czego przyczepić Polaków i oskarżając nas o dyskryminację religijno – narodową, próbuje wyzwolić w społeczeństwie najniższe instynkty. Szkoda tylko, że w sprawę mieszane są Bogu ducha winne dzieci.

- Advertisement -

Polskie dzieci to jedne z najszczęśliwszych dzieci na świecie!

Niektórzy brytyjscy rodzice twierdzą, że polskim dzieciom, ze względu na silnie manifestowany w ich rodzinach katolicyzm, łatwiej jest się dostać do katolickich szkół. Wielu małych Brytyjczyków właśnie z tego powodu ma być co roku wpisywanych tylko na listę oczekujących.

Brytyjscy rodzice narzekają na polskie dzieci: są za dobre w szkole

Ale „dyskryminacja na tle religijnym” to nie jedyny problem, jaki Brytyjczycy mają z Polakami. Okazuje się, że nieprzychylnie patrzą oni także na fakt zatrudniania przez szkoły dwujęzycznych asystentów, mających pomagać dzieciom imigrantów w nauce w języku angielskim. Z danych wynika, że w brytyjskich szkołach przybywa dzieci, których pierwszym językiem nie jest angielski.

Jak podają nieprzychylni Polakom Brytyjczycy, w szkołach podstawowych w Peterborough, Gladstone i Beeches są szkoły, do których uczęszczają wyłącznie dzieci imigrantów, w tym przede wszystkim dzieci imigrantów z Europy Środkowo – Wschodniej. Z kolei w kilku szkołach w Harrow, Bostonie, Lincolnshire i w północno – zachodnim Londynie dzieci imigrantów, które nie posługują się angielskim jako językiem rodzimym, jest przynajmniej 25 proc.

Dzień Dziecka na emigracji – jak robić prezenty mieszkając poza Polską?

Teksty tygodnia

Rewolucja podatkowa w UK? Nawet 1000 funtów dla osób pracujących

Brytyjska scena polityczna zyskała nowy punkt zapalny. Nigel Farage i jego partia Reform UK zaprezentowali śmiały plan redystrybucji środków finansowych. Proponują wprowadzenie zmian podatkowych.

Lepszy zasięg dla użytkowników. Na fuzji Vodafone i Three skorzystają miliony ludzi

Fuzja dwóch gigantów rynku telekomunikacyjnego w Wielkiej Brytanii – Vodafone i Three – przynosi realne zmiany dla użytkowników. Po zatwierdzeniu transakcji o wartości 15 miliardów funtów nowo powstała sieć VodafoneThree zapowiedziała szereg korzyści dla klientów, które mają być wprowadzone w najbliższych tygodniach.

Bijatyka w samolocie Ryanaira. Agresywny pasażer zapłaci ponad 20 tys. zł

Do dramatycznych scen doszło w październiku ubiegłego roku na pokładzie samolotu Ryanair lecącego z Krakowa do Paryża. Tuż po starcie jeden z pasażerów pod wpływem alkoholu zaczął zachowywać się agresywnie. Jego zachowanie zmusiło załogę do awaryjnego powrotu na lotnisko.

Głośniki, lodówki, frytkownice. Sprzęt domowy cię podsłuchuje

Głośniki z asystentem głosowym, opaski fitness, lodówki z wi-fi czy inteligentne frytkownice to już codzienność. Jednak nie zawsze jest to dla nas zupełnie bezpieczne. Bo sprzęt domowy... podsłuchuje.

Nielegalny imigrant, który zgwałcił 15-latkę broni się tym, że nie był świadomy „różnic kulturowych”

Sadeq Nikzad, nielegalny imigrant z Afganistanu, który przedostał się do Wielkiej Brytanii bez zezwolenia, został oskarżony o gwałt na 15-letniej dziewczynce. W trakcie procesu twierdził, że nie był świadomy „różnic kulturowych”, jednak sąd odrzucił tę argumentację i skazał go na 12 lat więzienia.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie