Planujesz wyjechać za granicę na Święta Wielkanocne? Uważaj, ten kraj nie zdecydował się znieść restrykcji dla mieszkańców UK!

Fot. Getty

Polski rząd zniósł z dniem 28 marca wszelkie restrykcje covidowe dla osób przyjezdnych, w tym także dla osób przyjeżdżających nad Wisłę z Wielkiej Brytanii. Jednak wszyscy Polacy, którzy zamiast do Polski będą się chcieli udać na Święta Wielkanocne do słonecznej Hiszpanii, będą musieli nadal mieć się na baczności. Rząd w Madrycie zdecydował się właśnie wydłużyć restrykcje dla przyjezdnych z zagranicy o kolejny miesiąc. 

- Advertisement -

W ostatnim czasie wiele wskazywało na to, że Hiszpania odstąpi od restrykcyjnej polityki covidowej dla przyjezdnych i wreszcie poluzuje obostrzenia wjazdowe dla cudzoziemców. Ale, co nieco zaskakujące, rząd w Madrycie zdecydował się właśnie na wydłużenie obostrzeń o kolejny miesiąc. W związku z tym każdy mieszkaniec UK, który będzie chciał wypocząć w kwietniu w cieplejszym, iberyjskim klimacie, będzie nadal musiał udowodnić hiszpańskim służbom, że w chwili wjazdu do kraju nie zagraża lokalnemu społeczeństwu. A będzie to mógł zrobić na trzy dotychczasowe sposoby – albo przedstawiając certyfikat szczepień przeciwko Covid-19 (wykonany do 270 dni przed przyjazdem), albo prezentując potwierdzenie przebycia niedawno choroby, albo wreszcie wykonując odpowiedni test przed wyjazdem wykrywający ewentualne zakażenie (PCR lub antygenowy). 

 

 

 

Hiszpania spodziewa się w tym roku dużej liczby turystów, w tym także z UK

Hiszpanie zdają się nie martwić wydłużeniem obostrzeń covidowych o następny miesiąc, jako że oczekują, że ruch turystyczny wróci w tym roku do poziomu 80 proc. sprzed pandemii. Władze Hiszpanii przyznają także, że nie spodziewają się, by coś w tym względzie zmieniła wojna w Ukrainie. Najnowsze dane pokazują, że rezerwacji z Danii i Szwecji już teraz jest o prawie 40 proc. więcej, niż w tym samym okresie przed pandemią, a podobnie jest także w przypadku Niemiec (więcej o 26 proc.) i Wielkiej Brytanii (więcej o 13 proc.). Największą popularnością cieszą się Baleary i Wyspy Kanaryjskie, natomiast hotele na Ibizie i Teneryfie zarejestrowały już więcej rezerwacji na Wielkanoc, niż to miało miejsce przed COVID-19 (dane za the ForwardKeys).

Teksty tygodnia

Consult wchodzi do urzędów. Sztuczna inteligencja, która zrewolucjonizuje administrację

W Wielkiej Brytanii trwa rewolucja technologiczna. Jak twierdzi dziennik „Herald”, rząd Zjednoczonego Królestwa planuje wdrożyć w administracji publicznej sztuczną inteligencję nazywaną Consult.

Ponad 1000 lekarzy przeciw ustawie o wspomaganym samobójstwie w Wielkiej Brytanii

Grupa ponad tysiąca lekarzy wystosowała apel do brytyjskiego parlamentu. Wyraziła w nim zdecydowany sprzeciw wobec projektu ustawy legalizującej tzw. wspomagane samobójstwo.

Zapalenie wątroby typu A po zjedzeniu produktu z marketu? Zachorowało już 95 osób!

Od grudnia 2024 roku w UK blisko 100 osób zachorowało nagle na wirusowe zapalenie wątroby. 58 osób było hospitalizowanych. Wszystkie zachorowania - jak wykazało śledztwo - miały związek z zakupami “konkretnego produktu w konkretnym markecie”

Roboty będą przeprowadzać operacje. Wszystko po to, aby ciąć koszty

Coraz więcej osób korzysta z zalet operacji przeprowadzanych przez roboty. Przykładem jest matka czwórki dzieci, która po histerektomii wróciła do domu już po 24 godzinach. Taki szybki powrót do zdrowia możliwy był właśnie dzięki zastosowaniu robotyki.

Internet pod brytyjskim nadzorem. Czy wolność słowa właśnie się kończy?

Rząd Wielkiej Brytanii podjął zdecydowane działania mające na celu radykalne uregulowanie treści publikowanych w internecie. Na mocy nowej Ustawy o Bezpieczeństwie w Sieci (Online Safety Act) brytyjski regulator rynku komunikacyjnego – Ofcom – uzyskał szerokie uprawnienia do kontrolowania platform internetowych i to nawet tych, które nie są fizycznie obecne w Zjednoczonym Królestwie. 

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie