Fot. Getty
Dziś, o godzinie 11, w katedrze św. Pawła w Londynie rozpocznie się uroczyste nabożeństwo Service of Thanksgiving. Jednak królowa Elżbieta II nie weźmie w nim udziału ze względów zdrowotnych.
Service of Thanksgiving, czyli nabożeństwo dziękczynne w podziękowaniu za 70-letnie panowanie królowej Elżbiety II, rozpocznie się w katedrze św. Pawła w Londynie o godzinie 11. Wiemy już jednak, że monarchini nie weźmie udziału w platynowej ceremonii ze względu na problemy z poruszaniem się. Elżbieta II miała wielką nadzieję na uczestnictwo w nabożeństwie, ale miała doświadczyć pewnego „dyskomfortu” podczas czwartkowych uroczystości Trooping the Colour. Jak poinformował Pałac Buckingham, monarchini podjęła decyzję o wycofaniu się z „wielką niechęcią”, ale po dokładnym rozważeniu „wymagań związanych z podróżą i [wymaganymi] aktywnościami”.
Trwają obchody Platynowego Jubileuszu królowej Elżbiety II
W nabożeństwie dziękczynnym wezmą jednak udział pozostali członkowie rodziny królewskiej, w tym przede wszystkim książę Walii Karol, księżna Kornwalii Kamila, księżna Cambridge Kate i książę Cambridge William. Książę Karol, jako następca tronu, będzie oficjalnie reprezentował królową na uroczystości. W kościele pojawią się także Sussexowie – książę Harry wraz z Meghan Markle, którzy na uroczystości przylecieli z Kalifornii. Będzie to pierwsze wydarzenie, w którym Harry i Meghan wezmą udział u boku rodziny, od czasu opuszczenia przez nich Wielkiej Brytanii dwa lata temu. W nabożeństwie nie będzie z kolei uczestniczył książę Andrzej, który, według oficjalnych informacji, zachorował na Covid-19.
