Problemy zdrowotne króla Karola i Kate Middleton. Księżna w szpitalu

Kate Middleton przebywa obecnie w szpitalu i pozostanie w nim przez dwa tygodnie po operacji jamy brzusznej – poinformował Pałac Kensington. Z kolei w przyszłym tygodniu do szpitala trafi król Karol.

Pałac Kensington poinformował o hospitalizacji Kate Middleton. Księżna Walii przeszła w prywatnym szpitalu operację jamy brzusznej. W tym samym dniu Pałac Buckingham natomiast podał do publicznej wiadomości, że za tydzień leczeniu zostanie poddany król Karol.

- Advertisement -

Kate Middleton w szpitalu

Kate Middleton w szpitalu pozostanie przez kolejne dwa tygodnie. Pałac Kensington poinformował, że operacja jamy brzusznej, którą przeszła, była zaplanowana i okazała się skuteczna. Jednak księżna Walii nie powróci do swoich obowiązków przez kolejnych kilka miesięcy. Pałac nie ujawnił dalszych szczegółów dotyczących stanu zdrowia księżnej, jednak zapewnił, że nie chodzi o chorobę nowotworową.

W oświadczeniu Pałac Kensington podał: „Na podstawie aktualnych opinii lekarskich jest mało prawdopodobne, aby księżna Walii powróciła do obowiązków publicznych przed Wielkanocą”.

Poinformowano także, że księżna „rozumie zainteresowanie, jakie wzbudzi to oświadczenie”, jednak chce, aby jej osobiste dane medyczne pozostały prywatne. Ponadto Pałac oświadczył, że będzie podawać aktualizacje na temat stanu zdrowia Kate Middleton tylko wtedy, gdy pojawią się nowe istotne informacje do przekazania.

Podano także, że książę Walii nie będzie pełnił żadnych obowiązków służbowych podczas pobytu żony w szpitalu ani bezpośrednio po jej wypisaniu.

Stan zdrowia króla Karola

Jeszcze tego samego dnia Pałac Buckingham wydał oświadczenie w sprawie stanu zdrowia króla Karola, którego czeka leczenie związane z powiększoną prostatą. Poinformowano, że król uda się do szpitala w przyszłym tygodniu, a jego stan nie jest poważny.

Z wiadomych względów 75-letni król będzie musiał przełożyć swoje obowiązki publiczne na czas leczenia. Przypuszcza się również, że monarcha chciał podzielić się swoją diagnozą z opinią publiczną, aby zachęcić innych mężczyzn do poddania się badaniom dotyczącym prostaty. „Podobnie jak tysiące mężczyzn każdego roku król zgłosił się na leczenie powiększonej prostaty” – podał w oświadczeniu Pałac Buckingham.

Teksty tygodnia

Tanie mięso z Polski w brytyjskich sklepach. Klienci i rolnicy oburzeni

Supermarkety w Wielkiej Brytanii coraz chętniej sprowadzają mięso z takich krajów jak Polska, Australia czy Urugwaj – wynika z raportu National Farmers' Union, na który powołuje się „The Guardian”. Wynika to z oszczędności, ale nie wszystkim klientom pasuje oszczędność kosztem jakości.

Roboty będą przeprowadzać operacje. Wszystko po to, aby ciąć koszty

Coraz więcej osób korzysta z zalet operacji przeprowadzanych przez roboty. Przykładem jest matka czwórki dzieci, która po histerektomii wróciła do domu już po 24 godzinach. Taki szybki powrót do zdrowia możliwy był właśnie dzięki zastosowaniu robotyki.

Polka tłumaczy znęcanie się nad dziećmi paleniem marihuany

Roksana L. z Hounslow przyznała się do siedmiu przypadków znęcania się nad dziećmi. Oskarżono ją też o popełnienie 14 innych przestępstw.

Naprawa „elektryka” tylko z pozwoleniem. Koncerny ścigają niezależnych mechaników

Coraz więcej niezależnych mechaników i serwisów na świecie musi liczyć się z ryzykiem pozwów ze strony chińskich producentów samochodów elektrycznych. Oficjalnie przyczyną są względy bezpieczeństwa. Jak tłumaczą koncerny, ingerowanie w systemy EV bez odpowiednich uprawnień może zagrażać zarówno użytkownikom, jak i infrastrukturze informatycznej pojazdu.

EasyJet rozszerza ofertę. Nowe loty do jedenastu najpopularniejszych europejskich miast.

EasyJet ogłosił nową siatkę połączeń z Newcastle. Sprzedaż biletów ruszyła 10 czerwca, a loty można rezerwować już na lato 2026 roku. Linie zachęcają pasażerów do wcześniejszego zakupu.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie