UWAGA: Tuż przed świętami zapowiadają strajki na brytyjskich lotniskach!

Na 18 brytyjskich lotniskach, w tym Stansted, Luton, Heathrow, Manchester, Glasgow, Newcastle i Gatwik związkowcy zapowiedzieli strajki, które obejmą obsługę bagażową, personel dokonujący odprawy pasażerów oraz załogę cargo zatrudnioną przez Swissport.

23 grudnia rozpocznie się 48-godzinny strajk pracowników obsługi naziemnej na 18 brytyjskich lotniskach. W jego wyniku paraliż obejmie m.in. takie lotniska jak Stansted, Luton, Heathrow, Manchester, Gatwick, a także w Edynburgu, Glasgow i Newcastle.

- Advertisement -

Bez konta nie polecisz. Wielkie zmiany w Ryanairze

Związki zawodowe, które planują strajk, twierdzą, że są otwarte na rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek, których nie dostali od roku 2014. Ryanair wydał specjalne oświadczenie dla swoich pasażerów, którzy planują przeloty irlandzkimi liniami 23 grudnia i zapewnił w nim, że, jeśli strajk będzie się przedłużał, pasażerowie zostaną poproszeni o zabranie ze sobą w podróż jedynie bagażu podręcznego.

Ryanair chce wprowadzić darmowe bilety!

Teksty tygodnia

Rewolucja podatkowa w UK? Nawet 1000 funtów dla osób pracujących

Brytyjska scena polityczna zyskała nowy punkt zapalny. Nigel Farage i jego partia Reform UK zaprezentowali śmiały plan redystrybucji środków finansowych. Proponują wprowadzenie zmian podatkowych.

Głośniki, lodówki, frytkownice. Sprzęt domowy cię podsłuchuje

Głośniki z asystentem głosowym, opaski fitness, lodówki z wi-fi czy inteligentne frytkownice to już codzienność. Jednak nie zawsze jest to dla nas zupełnie bezpieczne. Bo sprzęt domowy... podsłuchuje.

Ceny domów w UK spadają. Jednak o nabywców ciężko

Sprzedawcy nieruchomości musieli zmierzyć się z najcięższą konkurencją od dekady. To z kolei sprawiło, że ceny domów w UK poszły w dół.

Toksyczne powietrze w Wielkiej Brytanii truje i kosztuje

Wielka Brytanie zmaga się nie tylko z dziurą budżetową, rzekami przypominającymi ścieki, ale także ze złą jakością powietrza. To zdaniem lekarzy truje mieszkańców UK każdego dnia.

W Irlandii automatycznie rejestrują ludzi jako potencjalnych dawców organów

17 czerwca w Irlandii weszła w życie istotna zmiana w systemie dawstwa organów. Wprowadzono tzw. system miękkiego sprzeciwu, który powinien zasadniczo zwiększyć liczbę dostępnych narządów do przeszczepów.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie