Jamie Oliver będzie musiał zamknąć część swoich restauracji przez Brexit!

Nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale i na całym świecie nazwisko Jamie`go Olivera uchodzi za autorytet w kwestiach kulinarnych. Mistrz angielskiej kuchni, którego program i książka "Naked Chef" uczyniła sławnym od wielu lat uczy jak dobrze i zdrowo gotować.

Niejako przy okazji jest również restauratorem. Tylko w Wielkiej Brytanii ma w sumie 36 lokali specjalizujących się we włoskich specjałach i 36 serwujących dania kuchni międzynarodowej. Już wkrótce te liczby mogą jednak zmaleć.

- Advertisement -

"Zanim przyjechali tu imigranci z Europy Wschodniej, nie było problemu z pracą!"

Media na Wyspach donoszą, że Oliver będzie zmuszony na zamknięcia aż 6 restauracji. Według doniesień lokale w londyńskim Ludgate Hill i Richmond oraz w Aberdeen, Cheltenham, Exeter i Tunbridge Wells mają zostać zlikwidowane. W sumie pracę może stracić nawet 120 osób, choć na razie zapewnia się, że znajdą oni zatrudnienie w innych restauracjach rzeczonej sieci. Powód? Brexit! Sprawa jednak wydaje się o tyle tajemnicza, że jeszcze niedawno znakomity kucharz zapewniał, że wyjście z Unii Europejskiej nie będzie miało wpływu na jego przedsiębiorstwa i działalność biznesową. Jak widać rzeczywistość dość brutalnie zweryfikowała ten pogląd…

Koszmarny wypadek na M40! Ogień zablokował przejazd

"Po referendum odczuwamy coraz większą presje i niepewność" – komentował Simon Blagden, szef Jamie Oliver Restaurant Group. "W wielu restauracjach Olivera zatrudnieni są imigranci. Nie wiadomo czy po ostatecznym wyjściu Wielkiej Brytanii z UE będą mogli zostać i pracować dalej na Wyspach."

Blagden nie ma również wątpliwości, że po Brexicie ceny dan serwowanych w sieci Oliviera pójdą w górę. Zdrożeją składniki poszczególnych dań, co odbije się na karcie Jamie's Italian. Ktoś jeszcze powie, że Brexit będzie dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorców?

Teksty tygodnia

Polka tłumaczy znęcanie się nad dziećmi paleniem marihuany

Roksana L. z Hounslow przyznała się do siedmiu przypadków znęcania się nad dziećmi. Oskarżono ją też o popełnienie 14 innych przestępstw.

Spanie pod gołym niebem przestanie być przestępstwem

Rząd Wielkiej Brytanii planuje zakończyć obowiązywanie jednej z najstarszych i najbardziej kontrowersyjnych ustaw, tzw. Vagrancy Act z 1824 roku. Zgodnie z zapowiedziami ministerialnymi nocowanie na ulicy czy żebranie nie będą już traktowane jako przestępstwa w Anglii i Walii.

EasyJet rozszerza ofertę. Nowe loty do jedenastu najpopularniejszych europejskich miast.

EasyJet ogłosił nową siatkę połączeń z Newcastle. Sprzedaż biletów ruszyła 10 czerwca, a loty można rezerwować już na lato 2026 roku. Linie zachęcają pasażerów do wcześniejszego zakupu.

Będą bezpośrednie pociągi z Wielkiej Brytanii do Niemiec i Szwajcarii

Eurostar zapowiedział uruchomienie bezpośrednich połączeń kolejowych z Wielkiej Brytanii do Niemiec i Szwajcarii. Tym posunięciem firma chce zabezpieczyć swoją pozycję na londyńskim dworcu.

Tanie mięso z Polski w brytyjskich sklepach. Klienci i rolnicy oburzeni

Supermarkety w Wielkiej Brytanii coraz chętniej sprowadzają mięso z takich krajów jak Polska, Australia czy Urugwaj – wynika z raportu National Farmers' Union, na który powołuje się „The Guardian”. Wynika to z oszczędności, ale nie wszystkim klientom pasuje oszczędność kosztem jakości.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie