Po Wielkanocy rząd UK ma zezwolić na podróżowanie i wakacje w kraju

Czy brytyjski rząd zezwoli na podróżowanie podczas Świąt Wielkanocnych? Według doniesień brytyjskich mediów będzie to możliwe, o ile utrzyma się niski poziom zachorowań. Konkrety w tej sprawie mają zostać przedstawione 22 lutego.

Przypomnijmy, "mapa drogowa" wychodzenia z ograniczeń i wracania do normalności ma zostać przedstawiona przez Borisa Johnsona 22 lutego 2021 roku, ale już teraz brytyjskie media próbują ustalić co się zmieni, co zostanie otwarte i co będziemy mogli znowu robić. W kontekście zbliżających się coraz większymi krokami Świąt Wielkanocnych według źródeł, na jakiej powołuje się "The Times" brytyjscy ministrowie rozważają możliwość wyjazdu rodzin z tego samego gospodarstwa domowego na wakacje i podróżowanie po terenie Wielkiej Brytanii już po Easter Monday (5 kwietnia).

- Advertisement -
 

Czy rząd poluzuje restrykcje dotyczące podróżowania i wakacji po świętach wielkanocnych?

Czy po lanym poniedziałku zniesione zostaną ograniczenia dotyczące swobody podróżowania po UK i wyjazdu na urlop w kraju? Jest to wielce prawdopodobne, według brytyjskich mediów, ale istnieją poważne obawy, że taki krok może skończyć się zwiększeniem wskaźnika infekcji.

Jeszcze w zeszłym tygodniu premier Boris Johnson apelował do wszystkich mieszkańców Wysp, aby byli cierpliwi w kwestii snucia planów wakacyjnych. Mówił wówczas, że jest "po prostu za wcześnie", aby mieć pewność, co do sezonu wiosenno-letniego w tym roku.

Według brytyjskich mediów to bardzo prawdopodobne 

Warto w tym miejscu dodać, że na rząd naciski wywierają przedstawiciele branży turystycznej w Wielkiej Brytanii. Jak zwracają uwagę przedstawiciele organizacji Abta, która zrzesza w swoich szeregów firmy z branży turystycznej, mamy do czynienia z prawdziwym wakacyjnym zastojem. Wiele biur podróży i organizatorów wycieczek ze względu na restrykcje rządowe nie może funkcjonować nawet od marca zeszłego roku.

Abta i Seasonal Business in Travel (SBiT) szacują, że w "normalnym roku" około 500 000 ludzi wyruszyłoby na stoki narciarskie już w połowie lutego. Dla firm oferujących wyjazdy na narty i zimowiska dla szkół ten sam okres zwykle przynosi około 40% ich rocznych przychodów. W tym roku przychody te zostaną utracone.

Teksty tygodnia

Spanie pod gołym niebem przestanie być przestępstwem

Rząd Wielkiej Brytanii planuje zakończyć obowiązywanie jednej z najstarszych i najbardziej kontrowersyjnych ustaw, tzw. Vagrancy Act z 1824 roku. Zgodnie z zapowiedziami ministerialnymi nocowanie na ulicy czy żebranie nie będą już traktowane jako przestępstwa w Anglii i Walii.

Brytyjczyk jedynym ocalałym z katastrofy samolotu Air India. „Nie mam pojęcia, jak to się stało”

Vishwash Kumar Ramesh, obywatel Wielkiej Brytanii, jako jedyny przeżył czwartkową katastrofę Boeinga 787-8 Dreamliner w Indiach. Jak sam przyznaje, nie wie jak udało mu się wydostać z wraku.

Śmiertelne tabletki w obiegu. Londyńskie kluby biją na alarm

Londyńskie kluby ostrzegają swoich gości przed wyjątkowo niebezpiecznymi tabletkami sprzedawanymi jako ecstasy. Ostrzeżenie pojawiło się po dwóch śmiertelnych przypadkach, do których doszło niedawno w dzielnicy Ealing. Ofiarami byli 28-letni mężczyzna i 20-letnia kobieta.

Farma programistów zamiast AI – szokujące oszustwo brytyjskiej firmy

Brytyjski start-up Builder.ai, którego wycena jeszcze niedawno przekraczała 1,5 miliarda dolarów, ogłosił upadłość. Okazało się, że rzekomo przełomowa technologia sztucznej inteligencji była w rzeczywistości fasadą, za którą kryli się nisko opłacani programiści

Tanie mięso z Polski w brytyjskich sklepach. Klienci i rolnicy oburzeni

Supermarkety w Wielkiej Brytanii coraz chętniej sprowadzają mięso z takich krajów jak Polska, Australia czy Urugwaj – wynika z raportu National Farmers' Union, na który powołuje się „The Guardian”. Wynika to z oszczędności, ale nie wszystkim klientom pasuje oszczędność kosztem jakości.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie