PRZYPOMINAMY! Starymi jednofuntówkami zapłacisz TYLKO do 15 października!

Jeszcze tylko przez niecałe cztery miesiące w obiegu funkcjonować będą stare monety o nominale jednego funta.

Tylko do 15 października będziemy mogli zapłacić starymi jednofuntówkami w sklepie czy restauracji – po tym terminie sprzedawcy będą mogli odmówić nam przyjęcia monet, które zostały zastąpione nowymi środkami płatniczymi, które w obiegu pojawiły się w marcu 2017 roku.

Nastolatek, który zabił Arkadiusza Jóźwika BRONI SIĘ – "był pijany i nas zaczepiał"

"Zaczynamy odliczanie i nakłaniamy społeczeństwo do wydawania starych monet o wartości jednego funta. Ważne jest także aby firmy zaktualizowały swoje systemu i przygotowały się na to, że stara moneta już niedługo przestanie być legalnym środkiem płatniczym na terenie UK"- komentowała Andrew Jones, Sekretarz Skarbu Państwa.

Według szacunków rządu od początku roku mieszkańcy UK w domowych skarbonkach przechowywali około 1.3 miliarda funtów w monetach z czego 433 miliony – właśnie w "starych" jednofuntówkach. Najwyższa pora wziąć młotek i rozbić świnke, do której przez ostatnie miesiące wrzucaliśmy drobniaki…

A co jeśli w kieszeni po 15 października zostanie wam kilka starych jednofuntówek? Spokojnie, nie panikujcie! Po deadlinie wyznaczonym przez Skarba Państwa będzie można ich użyć wciąż – między innymi w urzędach pocztowych i bankach.

Raport: polscy imigranci zarabiają CORAZ MNIEJ

 

 

Tymczasem na rynku pojawiło się ponad 1.5 miliarda nowych monet, które uchodzą za najtrudniejsze do podrobienia środki płatnicze na całym świecie. "To historyczny moment. Po raz pierwszy od 1983 roku do obiegu wprowadziliśmy nową monetę, która będzie trudniejsze do podrobienia niż kiedykolwiek wcześniej" – komentował David Gauke z Ministerstwa Skarbu.

Teksty tygodnia

W Glasgow rosną góry śmieci

Odkąd władze Glasgow wprowadziły opłaty za odpady wielkogabarytowe, w mieście rosną góry śmieci. Nielegalnie porzucane śmieci zanieczyszczają miasto i prowadzą do plagi szczurów.

Ludzie chorują po wejściu do wody. Zanieczyszczenie rzek w UK przeraża

Pomimo zapewnień brytyjskiego rządu stan wód w rzekach i kąpieliskach w UK jest coraz gorszy. Zrzut ścieków sprawia, że woda staje się niebezpieczna.

Zakłady fryzjerskie celem nalotów funkcjonariuszy imigracyjnych

W Wielkiej Brytanii funkcjonariusze imigracyjni przeprowadzili setki nalotów na zakłady fryzjerskie zatrudniające nielegalnych pracowników.

Londyn przestaje być miastem milionerów i miliarderów

Czasy, gdy Londyn był wymarzonym miejscem do życia dla bogaczy (bezpowrotnie?), minęły. W ostatnim czasie w brytyjskiej stolicy doszło do prawdziwego eksodusu milionerów, multimilionerów i miliarderów.

Sytuacja na brytyjskim rynku pracy

Liczba pracowników na etacie w brytyjskich firmach spadała najszybciej od szczytu pandemii Covid-19. Na rynku rośnie niepewność, która ufundowana jest na polityce fiskalnej Rachel Reeves oraz globalnej zmienności ekonomicznej.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie