Muzułmańskie drag queens pokazane w największej brytyjskiej stacji telewizyjnej

Channel 4, jedna z największych brytyjskich stacji telewizyjnych wyświetliła wczoraj dokument pokazujący życie Asifa, Ibrahima i Imrana, trzech muzułmańskich drag queens. Dokument zagłębia się w temat tabu – bycia muzułmańskim gejem.

Dokument wzbudził wiele kontrowersji. Trzej mężczyźni, którzy zgodzili się wziąć w nim udział, otrzymali listy z pogróżkami, grożono im nawet śmiercią. Wiele ludzi wykazało się jednak dużym wsparciem, na portalach społecznościowych pojawiło się wiele wpisów chwalących Asifa, Ibrahima i Imrana za odwagę.

- Advertisement -

Agresywne wpisy mające na celu zastraszenie mężczyzn pojawiły się w internecie już kilka minut po rozpoczęciu programu. Asif powiedział, że kiedy zdecydował się ujawnić swoją orientację i zaczął występować, śmiercią grożono nie tylko jemu, ale także reszcie jego rodziny.

Przeczytaj też: “Nie podoba Wam się tu, muzułmanie? To wypier***ajcie”. Szokujący plakat na ścianie pubu

W świecie islamu ruch LGBT nie jest tolerowany. W wielu krajach, między innymi Afganistanie, Iranie czy Sudanie za homoseksualizm można otrzymać karę śmierci. Policja została uprzedzona, że wszyscy, którzy zdecydowali się na wystąpienie w dokumencie, mogą stać się celem ataków ultrakonserwatywnych członków wspólnoty muzułmańskiej.

Sir Ian McKellen, który jest narratorem programu, powiedział, że nie miał do tej pory pojęcia, w jak ciężkiej sytuacji znajdują się ludzie tacy jak trzy muzułmańskie drag queen. Pochwalił je także za odwagę mówiąc, że dzięki nim przyszłe pokolenia azjatyckich muzułmanów zmienią podejście do tego tematu.  (JK)

https://www.youtube.com/watch?v=jdtNL_s-0lE

 

Teksty tygodnia

Naprawa „elektryka” tylko z pozwoleniem. Koncerny ścigają niezależnych mechaników

Coraz więcej niezależnych mechaników i serwisów na świecie musi liczyć się z ryzykiem pozwów ze strony chińskich producentów samochodów elektrycznych. Oficjalnie przyczyną są względy bezpieczeństwa. Jak tłumaczą koncerny, ingerowanie w systemy EV bez odpowiednich uprawnień może zagrażać zarówno użytkownikom, jak i infrastrukturze informatycznej pojazdu.

Dom tajnych agentów wystawiony na sprzedaż w UK

Na brytyjskim rynku nieruchomości wystawiony został na sprzedaż dom tajnych agentów z czasów II wojny światowej.

Tani lot, drogi bagaż – pasażerowie mają dość „ukrytych” opłat

Coraz więcej pasażerów i organizacji konsumenckich ma dość nieprzejrzystych zasad dotyczących bagażu podręcznego w tanich liniach lotniczych. Mimo że sądownie jasno zabroniono pobierania opłat za rozsądnych rozmiarów bagaż podręczny, wiele przewoźników nadal obciąża podróżnych dodatkowymi kosztami.

Zastępca dyrektora w londyńskiej szkole miał romans z uczennicą. Ukrywano to przez 10 lat

Zastępca dyrektora prestiżowej szkoły Godolphin and Latymer, który nawiązał relację seksualną z uczennicą, w końcu poniósł konsekwencje. Mężczyzna przez dziesięć lat unikał odpowiedzialności.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie