Wielka Brytania zapłaci Unii Europejskiej 40 miliardów funtów za Brexit

W poniedziałek brytyjscy ministrowie spotkają się w sprawie ustalenia wysokości kwoty, jaką zaoferują Unii w ramach wywiązania się ze swoich zobowiązań finansowych związanych z Brexitem. Z tego, co sugeruje kanclerz Philip Hammond wynika, że Wielka Brytania chce zaproponować UE 40 miliardów funtów.

Philip Hammond zasugerował, że ministrowie przygotowują się do zaproponowania Unii wyższej stawki – najprawdopodobniej 40 miliardów funtów w ramach „zapłaty za Brexit”. Dzisiaj ministrowie mają się spotkać, aby omówić tę kwestię.

- Advertisement -

 

Budżet 2017: Cięcia, pensje, kryzys mieszkaniowy, drogi i studenci! To pięć problemów tegorocznego sprawozdania budżetowego

Kanclerz powiedział, że brytyjski rząd przedstawi Unii „nową ofertę” przed unijnym szczytem, który ma się odbyć w przyszłym miesiącu. Wtedy właśnie UE ma ustalić termin rozpoczęcia rozmów handlowych z Wielką Brytanią.

Unijne źródła sugerują jednak, że kwota poniżej 40 miliardów funtów nie będzie przez UE nawet brana pod uwagę. Jest to aż dwa razy więcej niż suma, którą wcześniej proponowała Theresa May. We wrześniu brytyjska premier zaproponowała, że przekaże Unii 20 miliardów funtów w czasie dwuletniego okresu przejściowego. Jednak unijni liderzy, którzy domagali się 53 miliardów funtów, odrzucili ofertę brytyjskiej premier stwierdzając, że jest ona za niska.

 

Kanclerz skarbu poinformował wczoraj, że Wielka Brytania podwyższy stawkę, a ministrowie spotkają się dzisiaj, aby przedyskutować wysokość kwoty i czego żądać w zamian od Brukseli. Hammond podkreślił, że dla Wielkiej Brytanii „olbrzymią wartość” mają bliskie relacje z Unią.

Aż 75 tysięcy osób pobierających ten zasiłek otrzymywało zaniżone kwoty! Ministerstwo zaczęło wypłacać zaległe pieniądze

Teksty tygodnia

Kryzys migracyjny. Sto tysięcy imigrantów ma otrzymać domy za pieniądze podatników

Rząd spotkał się z oskarżeniami o marnotrawienie publicznych pieniędzy – wydaje miliardy funtów na domy dla imigrantów, podczas gdy wiele młodych rodzin w Wielkiej Brytanii nie stać na własne mieszkanie. Krytycy alarmują, że ponad 100 tysięcy osób ubiegających się o azyl może otrzymać mieszkania finansowane z kieszeni podatników.

Spanie pod gołym niebem przestanie być przestępstwem

Rząd Wielkiej Brytanii planuje zakończyć obowiązywanie jednej z najstarszych i najbardziej kontrowersyjnych ustaw, tzw. Vagrancy Act z 1824 roku. Zgodnie z zapowiedziami ministerialnymi nocowanie na ulicy czy żebranie nie będą już traktowane jako przestępstwa w Anglii i Walii.

Tani lot, drogi bagaż – pasażerowie mają dość „ukrytych” opłat

Coraz więcej pasażerów i organizacji konsumenckich ma dość nieprzejrzystych zasad dotyczących bagażu podręcznego w tanich liniach lotniczych. Mimo że sądownie jasno zabroniono pobierania opłat za rozsądnych rozmiarów bagaż podręczny, wiele przewoźników nadal obciąża podróżnych dodatkowymi kosztami.

Consult wchodzi do urzędów. Sztuczna inteligencja, która zrewolucjonizuje administrację

W Wielkiej Brytanii trwa rewolucja technologiczna. Jak twierdzi dziennik „Herald”, rząd Zjednoczonego Królestwa planuje wdrożyć w administracji publicznej sztuczną inteligencję nazywaną Consult.

Ponad 1000 lekarzy przeciw ustawie o wspomaganym samobójstwie w Wielkiej Brytanii

Grupa ponad tysiąca lekarzy wystosowała apel do brytyjskiego parlamentu. Wyraziła w nim zdecydowany sprzeciw wobec projektu ustawy legalizującej tzw. wspomagane samobójstwo.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie