Szokujące słowa prezesa TESCO: Biali mężczyźni są obecnie zagrożonym gatunkiem!

To nie był językowy lapsus ani głupi żart – przemawiając na jednym ze spotkań w ramach tygodnia Retail Week Live, prezes TESCO John Allan z pełnym przekonaniem wyznał, że biali mężczyźni to obecnie gatunek zagrożony. 

Allan odniósł się tym samym do promowanej w firmach w Wielkiej Brytanii polityki równouprawnienia. Chodzi tu przede wszystkim o równouprawnienie w szansach dostępu do najwyższych stanowisk dla dyskryminowanych dotychczas grup społecznych, w tym przede wszystkim dla kobiet i imigrantów. Allan nie rozumie jednak promowania ludzi do niedawna pomijanych przy naborze na stanowiska kierownicze i twierdzi, że już niedługo to biali mężczyźni będą musieli pracować dwa razy ciężej, żeby objąć wymarzoną funkcję w firmie. 

- Advertisement -

Fala "hate crimes" w Londynie – Polacy wśród najbardziej poszkodowanych

Jeśli jesteś kobietą i jeśli pochodzisz z rodziny imigrantów, a najlepiej jeśli spełniasz oba te kryteria, to jest to dla Ciebie wyjątkowo sprzyjający okres – zakpił prezes Tesco. – Przez tysiące lat to mężczyźni obejmowali większość tych funkcji, a teraz wahadło przechyliło się znacząco w drugą stronę i tak pewnie pozostanie w najbliższej przyszłości – dodał Allan.

Polacy są kozłem ofiarnym nagonki antyimigracyjnej! Prawdziwym problemem w UK są imigranci spoza UE…

Prezes TESCO jest przekonany, że biali mężczyźni to obecnie zagrożony gatunek ludzi. Nic więc dziwnego, że w zarządzie brytyjskiej sieci hipermarketów zasiadają jedynie biali obywatele  Wielkiej Brytanii, w tym tylko 3 kobiety. TESCO znajduje się dopiero na 33 miejscu w rankingu „Female FTSE Index”, czyli rankingu, który regularnie pokazuje udział kobiet w najwyższych strukturach podmiotów gospodarczych. 

Co ciekawe, w zeszłym roku rząd brytyjski poparł plan dotyczący zwiększenia ilości kobiet w zarządach 100 największych spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Londynie. Rząd życzy sobie, żeby do 2020 r. we władzach spółek zasiadało przynajmniej 30 proc. kobiet (obecnie jest to ok. 25 proc.). 

Teksty tygodnia

Internet pod brytyjskim nadzorem. Czy wolność słowa właśnie się kończy?

Rząd Wielkiej Brytanii podjął zdecydowane działania mające na celu radykalne uregulowanie treści publikowanych w internecie. Na mocy nowej Ustawy o Bezpieczeństwie w Sieci (Online Safety Act) brytyjski regulator rynku komunikacyjnego – Ofcom – uzyskał szerokie uprawnienia do kontrolowania platform internetowych i to nawet tych, które nie są fizycznie obecne w Zjednoczonym Królestwie. 

EasyJet rozszerza ofertę. Nowe loty do jedenastu najpopularniejszych europejskich miast.

EasyJet ogłosił nową siatkę połączeń z Newcastle. Sprzedaż biletów ruszyła 10 czerwca, a loty można rezerwować już na lato 2026 roku. Linie zachęcają pasażerów do wcześniejszego zakupu.

Dlaczego klasyczny adblocker to za mało w 2025 roku? Surfshark CleanWeb idzie o krok dalej

Surfshark CleanWeb to coś więcej niż blokada reklam. To zaawansowana ochrona prywatności i sposób na realne bezpieczeństwo w sieci w 2025 roku.

Roboty będą przeprowadzać operacje. Wszystko po to, aby ciąć koszty

Coraz więcej osób korzysta z zalet operacji przeprowadzanych przez roboty. Przykładem jest matka czwórki dzieci, która po histerektomii wróciła do domu już po 24 godzinach. Taki szybki powrót do zdrowia możliwy był właśnie dzięki zastosowaniu robotyki.

Będą bezpośrednie pociągi z Wielkiej Brytanii do Niemiec i Szwajcarii

Eurostar zapowiedział uruchomienie bezpośrednich połączeń kolejowych z Wielkiej Brytanii do Niemiec i Szwajcarii. Tym posunięciem firma chce zabezpieczyć swoją pozycję na londyńskim dworcu.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie